Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
„Sierpniowe przełomy" - koncert przygotowany przez Operę na Zamku w Szczecinie odbył się w sobotę wieczorem na Placu Solidarności w Szczecinie.
Koncert był dedykowany uczestnikom szczecińskich strajków, a także stanowił hołd dla bohaterów II wojny światowej, w przeddzień 80. rocznicy jej wybuchu.

W interpretacji Orkiestry Symfonicznej Opery na Zamku zabrzmiały, między innymi utwory z polskich filmów o tematyce wojennej oraz z polskich seriali.

Tradycyjnie, publiczność na zakończenie usłyszała „Mury" Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii" grupy Dżem w wykonaniu Moniki Urlik.

Po koncercie widzowie wychodzili wzruszeni. - Wzruszający, już po raz czwarty biorę udział w tym koncercie. Zawsze wychodzę poruszona - opowiadali uczestnicy.

Koncert, po raz czwarty, prowadził Tomasz Raczek, krytyk filmowy, który powiedział, że czuje się podczas tego muzycznego spotkania wyjątkowo.

- To jest taki koncert wyjątkowy, ponieważ publiczność przychodzi nie jak na koncert, żeby sobie posłuchać muzyki tylko, ale to jest pewien rodzaj zaświadczenia od strony widzów. Czują się bowiem kontynuatorami tradycji Solidarności, tych podpisanych umów. Ja przyjeżdżam tu dlatego, bo widzę, że im zależy - powiedział Raczek.

Publiczność wypełniła Plac Solidarności po brzegi. Atmosferę dodatkowo zbudowała Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza podświetlona, na czas koncertu, w barwy narodowe.
- Wzruszający, już po raz czwarty biorę udział w tym koncercie. Zawsze wychodzę poruszona - opowiadali uczestnicy.
Koncert, po raz czwarty, prowadził Tomasz Raczek, krytyk filmowy, który powiedział, że czuje się podczas tego muzycznego spotkania wyjątkowo.

Zobacz także

2021-05-22, godz. 18:22 Doroczny koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza" Opera na Zamku od wielu lat, zawsze w okolicach Dni Morza, organizuje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza". » więcej 2021-05-22, godz. 17:07 Otwarcie wystawy „Muzeum Solidarności Walczącej” W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie otwarto wystawę stałą pt. „Muzeum Solidarności Walczącej”. » więcej 2021-05-22, godz. 17:00 Krzysztof Meisinger w wiedeńskim Musikverein [ZDJĘCIA] Nominowany do tegorocznej nagrody „Fryderyk” w kategorii „Album roku - recital solowy” gitarzysta Krzysztof Meisinger ze Szczecina, wystąpi na jednej z najbardziej prestiżowych scen na świecie, wiedeńskim Musikverein. Artysta zagra… » więcej 2021-05-22, godz. 09:47 Owacyjne przyjęcie Aleksandry Olczyk w Filharmonii [ZDJĘCIA] Słynne kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta złożyły się na piątkowy koncert z cyklu „Grandioso” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2021-05-21, godz. 20:55 Po długiej przerwie Kino Pionier wznawia działalność 121 dni przerwy - po takim czasie otwiera się najstarsze kino świata, czyli szczeciński "Pionier". To w ramach ogólnopolskiego odmrażania niektórych dziedzin sztuki i kultury. » więcej 2021-05-21, godz. 18:40 Szczecińskie teatry ponownie otwarte Od piątku w całej Polsce wznawiają działalność placówki kulturalne. Sprawdziliśmy, jakie spektakle przygotowały na sobotę szczecińskie teatry. » więcej 2021-05-21, godz. 10:25 Filharmonia w Szczecinie zaprasza melomanów do złotej sali [ZDJĘCIA] Po trwającej blisko trzy miesiące przerwie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza w piątek na koncert symfoniczny z udziałem publiczności. » więcej 2021-05-21, godz. 08:23 Kino Pionier otwiera się po czterech miesiącach Sale kinowe ponownie mogą witać kinomanów. Po 121 dniach Kino Pionier otwiera drzwi dla widzów. » więcej 2021-05-20, godz. 16:46 Kenijska moda w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] W centrum Szczecina w witrynach wiat tramwajowych można oglądać kenijską modę. » więcej 2021-05-19, godz. 08:50 W poszukiwaniu wspaniałych głosów i talentów Ruszył nabór do II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. » więcej
136137138139140141142