Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Meisinger Music Festival. Fot. Materiały prasowe MMF
Meisinger Music Festival. Fot. Materiały prasowe MMF
Światowej sławy rosyjska skrzypaczka Alena Bajeva i znakomita orkiestra „Sinfonia Varsovia” pod dyrekcją Mikhaila Agresta zagrali w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach „Meisinger Music Festival”.
Na program wieczoru pod hasłem „From Russia with love” złożyły się Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 Piotra Czajkowskiego i „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego. Mówi impresario „Sinfonii Varsovia” Marcin Gorajski.

- Zawsze zwracamy uwagę na to, kto nas zaprasza, a z Krzysztofem Meisingerem współpracujemy już od wielu lat. Występowaliśmy z nim jako solistą i gitarzystą, także to było oczywiste, że przyjmiemy jego zaproszenie, a dla nas niebywała przyjemność zagrać w tej sali. W orkiestrze są sami znakomici muzycy tworzący niesamowitą energię, którą było wyjątkowo słychać w Koncercie skrzypcowym Piotra Czajkowskiego i "Obrazkach z Wystawy" Modesta Musorgskiego - mówi Gorajski.

Podczas brawurowego wykonania „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego publiczność mogła zobaczyć dziesięć obrazów wybitnych polskich artystów malarzy, inspirowanych dziełem kompozytora - mówi dyrektor festiwalu Krzysztof Meisinger.

- Podczas grania ostatniej części "Wielka Brama Kijowska" z "Obrazków z wystawy" Modesta Musorgskiego nie mogłem pohamować łez. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno wykonania tego utworu, jak i obrazów, które powstały. Artyści malarze z całej Polski wspaniale odpowiedzieli na propozycję, aby namalować obrazy do muzyki, która już obrazem była inspirowana - mówi Meisinger.

W niedzielę Meisinger Music Festival przeniesie się do Pałacu w Przelewicach, gdzie wystąpi znany pianista Waldemar Malicki. Początek koncertu o godzinie 18.00.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2019-02-11, godz. 08:43 Grammy rozdane W Los Angeles po raz 61 rozdano muzyczne nagrody Grammy. To najważniejsze na świecie wyróżnienia w tej dziedzinie i są potocznie nazywane muzycznymi Oscarami. W tym roku szczególnie zaskoczył raper Childish Gambino, który odmówił… » więcej 2019-02-11, godz. 07:36 Nagrody BAFTA wręczone. Triumf "Faworyty", "Zimna wojna" bez statuetek Tegoroczne BAFTY rozdane. Mimo czterech nominacji dla "Zimnej Wojny", film Pawła Pawlikowskiego nie otrzymał żadnego wyróżnienia. » więcej 2019-02-10, godz. 13:52 Łukasz Żal otrzymał nagrodę ASC Autor zdjęć do filmu "Zimna wojna" Łukasz Żal otrzymał nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych ASC. O wyróżnienie to ubiegali się także operatorzy pracujący przy takich filmach jak "Roma", "Narodziny gwiazdy"… » więcej 2019-02-10, godz. 13:02 "Każdy ma to coś". Filharmonia pokaże spektakl "Kim był Oz" Przygody Dorotki i jej małego towarzysza Toto w symfonicznej odsłonie będzie można zobaczyć w niedzielę w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Odbędzie się tam premiera spektaklu muzycznego zatytułowanego "Kim… » więcej 2019-02-10, godz. 08:02 "Zimna wojna" może zdobyć cztery nagrody BAFTA "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego ma w niedzielę szansę na cztery nagrody BAFTA. To brytyjskie odpowiedniki Oscarów. » więcej 2019-02-09, godz. 09:47 Gala wręczenia "Muzycznych Oscarów" już w niedzielę W Los Angeles trwają ostatnie przygotowania do do niedzielnej 61. ceremonii rozdania nagród Grammy. Nazywany są potocznie "Muzycznymi Oscarami" i należą do najważniejszych na świecie w tej dziedzinie. » więcej 2019-02-09, godz. 08:05 "Niewypowiedziane" na 40 lat Kany Teatr Kana w Szczecinie świętuje 40. urodziny. Swój flagowy projekt "OKNO" w tym roku poświęcił sobie i podczas edycji zatytułowanej Głosy Kany zespół dzieli się własnymi doświadczeniami. » więcej 2019-02-08, godz. 20:56 Puszcza Bukowa pełna legend Mirosław Wacewicz, czyli autor cenionych publikacji dotyczących lokalnych podań i legend w piątek opowiadał w Zamku Książąt Pomorskich o zebranych przez siebie opowieściach dotyczących Puszczy Bukowej. » więcej 2019-02-08, godz. 15:22 Szwedzki muzyk "wpadł w sidła" politycznej poprawności Wyrażanie własnych poglądów może mieć w Szwecji ponure konsekwencje. Przekonał się o tym Klas Qvist, czyli szwedzki muzyk, który zaczął pisać felietony na prawicowej stronie internetowej. To nie spodobało się lokalnej gazecie… » więcej 2019-02-08, godz. 12:53 Co łączy Szczecin i Berlin? Można było dowiedzieć się tego w bibliotece ProMedia Przy sali wypełnionej słuchaczami po brzegi w bibliotece ProMedia w Szczecinie dr Piotr Fiuk opowiadał w czwartek wieczorem o związkach urbanistyki i architektury Szczecina oraz Berlina z przełomu XIX i XX wieku. » więcej
232233234235236237238