Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Są to przede wszystkim dzieła Sławomira Lewińskiego, jednego z najważniejszych artystów w powojennym Szczecinie. To między innymi projekty zrealizowanych wielkoformatowych rzeźb - podkreśla Szymon Kubiak z Muzeum Narodowego.

- Projekty rzeźb, które zdobią przestrzeń publiczną miasta i regionu. Np. dwóch rzeźb, które zostały wkomponowane w dolny taras Wałów Chrobrego, czyli Jan z Kolna i Wyszak - mówi Kubiak.

Miejsce tych prac jest w muzeum - powiedział darczyńca Jakub Lewiński.

- Po tak wspaniałej wystawie, która przywróciła pamięć o ojcu, postanowiłem w formie podziękowania przekazać te kilka jego prac. Myśląc o przyszłości i o tym, jaki był Sławek - mówi Lewiński.

Do muzeum trafiła też rzeźba "Popiersie Chopina" autorstwa Sławomira Lewińskiego, którą zakupiło Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Darowane prace można oglądać do końca tygodnia na wystawie "Niesamowita Słowiańszczyzna. Sławomir Lewiński" w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego.
To między innymi projekty zrealizowanych rzeźb - podkreśla Szymon Kubiak z Muzeum Narodowego.
Miejsce tych prac jest w muzeum - powiedział darczyńca Jakub Lewiński.

Zobacz także

2019-08-14, godz. 14:00 Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego na Festiwalu „Sacrum Non Profanum” [ZDJĘCIA] Każdego roku w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach prezentowane są prawykonania utworów dziewięciu młodych kompozytorów. Wykonawcami są uczniowie, studenci i pedagodzy uczelni oraz szkół… » więcej 2019-08-13, godz. 15:04 "Litanie Ostrobramskie" Moniuszki w Szczecinie [ZDJĘCIA] W poniedziałek w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum” w bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie wystąpili wybitni polscy soliści, Chór im. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz… » więcej 2019-08-13, godz. 12:02 Grand Prix SAWP dla Szymona Wyrzykowskiego Szymon Wyrzykowski, dyrektor Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego im. Jana Szyrockiego w Szczecinie, otrzymał Grand Prix Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. » więcej 2019-08-13, godz. 08:42 Barwy świata w Kołobrzegu - zaczyna się Interfolk Artyści m.in. z Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Turcji, Gruzji i oczywiście - Polski - wezmą udział w festiwalu Interfolk. » więcej 2019-08-12, godz. 11:18 "Litanie Ostrobramskie" Moniuszki w Berlinie [ZDJĘCIA] XV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sacrum Non Profanum” zawitał w niedzielę w Berlinie. » więcej 2019-08-11, godz. 16:06 Kolejne muzyczne spotkania w Kołowie [WIDEO, ZDJĘCIA] W Kołowie odbyły się siódme letnie spotkania z muzyką „W dzień ponury - Kresy”. » więcej 2019-08-11, godz. 10:22 Ińskie Lato Filmowe rozkręca się [ZDJĘCIA] Projekcje, koncerty i dyskusje. 46. Ińskie Lato Filmowe rozwija się. Byli pierwsi znakomici goście, były gorące dyskusje i dobra zabawa na koncercie "Bubu Króla". » więcej 2019-08-11, godz. 09:56 „Straszny Dwór” na festiwalu „Sacrum Non Profanum” [WIDEO, ZDJĘCIA] Znane arie i pieśni z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki zabrzmiały w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu „Sacrum Non Profanum”. » więcej 2019-08-10, godz. 19:17 Ostatni dzień Festiwalu im. Marka Grechuty Kilkanaście koncertów, spotkania autorskie, wystawy fotografii i malarstwa - to wszystko na Festiwalu im. Marka Grechuty. » więcej 2019-08-10, godz. 13:38 Niezwykły jubileusz podczas „Sacrum Non Profanum” „Raschèr Saxophone Quartet” świętował swoje 50. urodziny w trakcie XV festiwalu „Sacrum Non Profanum”. » więcej
185186187188189190191