Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Pax East w Bostonie. Fot. facebook.com/officialpax/
Pax East w Bostonie. Fot. facebook.com/officialpax/
Polska jest kojarzona na świecie z dobrymi i ciekawymi grami wideo. Tak mówią przedstawiciele polskiego przemysłu gier komputerowych, którzy wzięli udział w amerykańskich targach PAX East w Bostonie. Polska miała na targach swoje stoisko, które zorganizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
„Polska - jeden z największych producentów gier wideo w Europie” - takie hasło mogli przeczytać amerykańscy gracze, którzy pojawili się na polskim stoisku podczas PAX East. Zorganizowała je fundacja Indie Games Polska. Według jej prezesa Marka Czerniaka, Polska coraz częściej kojarzona jest z miejscem, w którym powstają ciekawe gry wideo.

- Zależy nam by kojarzono Polskę z grami wideo czyli przemysłem kreatywnym, pełnym ludzi zdolnych i pracowitych, którzy chcą zaproponować światu nowe historie - powiedział Polskiemu Radiu Marek Czerniak.

Producenci z Polski mówią, że amerykańscy gracze wiedzą iż Polska branża jest na fali wznoszącej.

- Oni naprawdę wiedzą kim jesteśmy i co robimy, Znają polskie gry, nie tylko te najsłynniejsze produkowane przez CD Projekt RED - powiedział Łukasz Mach ze studia Klabater.

Polska jest na 4 miejscu na świecie wśród eksporterów gier komputerowych. Wartość tego eksportu wynosi 1,5 miliarda dolarów.

A o wielu polskich grach i dokonaniach rodzimych studiów możecie posłuchać w audycji "Giermasz" Radia Szczecin.

Zobacz także

2018-01-09, godz. 21:11 Teatr wydzierżawił halę przy ul. Energetyków Teatr Polski wydzierżawił od Opery na Zamku halę namiotową przy ul. Energetyków w Szczecinie. Umowa została podpisana na rok, z możliwością przedłużenia. » więcej 2018-01-08, godz. 11:12 Jedna z ważniejszych strat wojennych wraca do Krakowa Uznany za zaginiony w czasie II wojny światowej obraz Maksymiliana Gierymskiego „Zima w małym miasteczku” wraca do Krakowa. » więcej 2018-01-08, godz. 08:58 Złote Globy rozdane. Dominacja jednego filmu Filmy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Lady Bird” zdobyły główne nagrody podczas tegorocznych Złotych Globów. Polsko-brytyjska koprodukcja z akcentem szczecińskim nie otrzymała nagrody. » więcej 2018-01-07, godz. 18:16 Dla kogo Złote Globy? "Twój Vincent" z nominacją [WIDEO] Reżyserka filmu 'Twój Vincent' Dorota Kobiela z niecierpliwością czeka na galę rozdania Złotych Globów. W tym roku do tej nagrody, w kategorii najlepsza animacja, nominowany jest jej film, który zrealizowała wspólnie z Hugh Welc… » więcej 2018-01-07, godz. 17:57 "Rodzina Rodzinie". Charytatywny koncert dla Aleppo Charytatywny koncert 'Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo' odbędzie się w niedzielę wieczorem w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Podczas jego transmisji będzie można wysyłać SMS-y i wesprzeć program pomocy… » więcej 2018-01-07, godz. 14:42 Styczniowe spotkanie z muzyką. Uczniowie zagrali mistrzów Kompozycje najwybitniejszych twórców świata zagrali uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie. To w ramach koncertu 'Styczniowe spotkanie z muzyką', który w niedzielę odbył się w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chro… » więcej 2018-01-07, godz. 10:44 Polsko-brytyjski film z szansą na Złotego Globa Polsko-brytyjska koprodukcja 'Twój Vincent' ma duże szanse na Złoty Glob w kategorii 'najlepszy film animowany'. » więcej 2018-01-07, godz. 09:28 Polska prapremiera w szczecińskim teatrze Pierwsza premiera teatralna w tym roku odbyła się w sobotę w Teatrze Polskim. To 'Pensjonat Pana Bielańskiego'. » więcej 2018-01-06, godz. 07:23 Koncert prezydencki w Filharmonii [ZDJĘCIA] Czajkowski, Kilar i Haydn w szczecińskiej Filharmonii. W piątek wieczorem odbył się tam coroczny koncert prezydencki. » więcej 2018-01-05, godz. 15:10 Cenne dzieła w Muzeum Narodowym w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad 70 prac Augusta Ludwiga Mosta trafiło do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Niemiecki malarz epoki biedermeieru to jeden z najważniejszych twórców XIX-wiecznego Szczecina i Pomorza. » więcej
273274275276277278279