Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Artyści koncertu „Rodzinne muzykowanie” przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu „Rodzinne muzykowanie” przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu "Rodzinne muzykowanie" przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Artyści koncertu "Rodzinne muzykowanie" przyjmują gorące owacje publiczności. Fot. Jan Olczak.
Bisy, kwiaty i zachwyt publiczności zamknęły ostatni koncert XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
Wieczór zatytułowany "Rodzinne muzykowanie" wypełniły utwory m.in. Wojciecha Kilara, Feliksa Mendelssona-Bartholdy'ego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonia Vivaldiego i "Sonatina" F-dur na 4 ręce Antoniego Dvořáka w mistrzowskim wykonaniu pianistów: Andrzeja Jungiewicza i Gabrieli Szendzielorz-Jungiewicz.

- Dworzak jest znany z wersji orkiestrowej, może bardziej niż tej na cztery ręce, niemniej jednak ta na 4 ręce jest oryginalnie zrobiona i może sobie grać dwójka pianistów - to jest duży plus. Cieszę się bardzo, że mogliśmy tutaj zagrać w studio takim pięknym. Mamy dużą nadzieję, że nie ostatni raz - powiedziała Jungiewicz.

Podczas wieczoru wystąpili również znani na całym świecie fleciści: Łukasz i Agata Długoszowie, którzy na bis zagrali ujmującą "Oblivion" Astora Piazzolli.

- Cieszymy się, że koncerty klasyczne i przede wszystkim koncerty kameralne odbywają się w Radiu Szczecin. Mam nadzieję, że będzie to piękna tradycja, która się zakorzeni na lata - dodał Łukasz Długosz.

Koncert odbył się w ramach obchodów 75-lecia Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2018-11-20, godz. 21:49 Plebiscyt "Książka Historyczna Roku": Wybrano najlepszą publikację "Wielka Wojna Polaków" profesora Andrzeja Chwalby - najlepszą publikacją popularnonaukową w plebiscycie Książka Historyczna Roku, współorganizowanym przez Polskie Radio. » więcej 2018-11-20, godz. 14:42 Współpraca polsko-niemiecka w Zamkowym Forum Kultury Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej? Pod takim hasłem rozpocznie się we wtorek kolejne Zamkowe Forum Kultury. Tym razem debata odbędzie się w Cedyni w sali dawnego klasztoru cysterskiego. » więcej 2018-11-20, godz. 09:55 W Moskwie wystawa o ofiarach stalinowskich represji We wtorek moskiewskim Muzeum Architektury zostanie otwarta wystawa poświęcona ofiarom stalinowskich represji. Przedsięwzięcie poświęcone jest piątej rocznicy funkcjonowania projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Memoriał”… » więcej 2018-11-20, godz. 08:35 Wystawa polskich plakatów w Nowym Jorku W Nowym Jorku zaprezentowano wystawę polskich plakatów z okresu międzywojennego. Zawisły one na metalowym ogrodzeniu wokół polskiego konsulatu generalnego. Inicjatorem wystawy jest Polski Instytut Kultury. » więcej 2018-11-19, godz. 18:11 "Jedna z najbogatszych kolekcji tego typu w Polsce". Do obejrzenia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Gdy odradzała się polska kawaleria w 1918 roku, żołnierze korzystali z wyposażenia wojskowego z wielu państw świata. Od poniedziałku w Galerii Rektorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego można zobaczyć część… » więcej 2018-11-19, godz. 09:21 Dni Paderewskiego w Nowym Jorku W Nowym Jorku, w ramach projektu "Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości“, przez trzy dni odbywają się koncerty. Można też wysłuchać wykładów poświęconych polskiemu artyście. Biorą w nim udział polscy i amerykańscy… » więcej 2018-11-19, godz. 08:23 Festiwal polskiego filmu zakończony W Paryżu zakończył się w niedzielę sześciodniowy festiwal filmu polskiego. Został on zorganizowany po raz jedenasty. Pokazy filmów odbywały się w kinie Balzac przy Polach Elizejskich. » więcej 2018-11-18, godz. 10:23 Serduszka zaśpiewają w pięciu językach - koncert o godz. 16 Pięć języków świata będzie można usłyszeć w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa w Szczecinie. O godz. 16 rozpocznie się tam koncert promujący nową płytę zespołu Serduszka. » więcej 2018-11-17, godz. 18:05 Jedno z najpiękniejszych dzieł światowego kina na deskach szczecińskiego teatru "Fanny i Alexander" Ingmara Bergmana na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie to pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina. » więcej 2018-11-17, godz. 09:11 "Mundur w mojej rodzinie. Polskie drogi w XX wieku" Polacy w ostatnim stuleciu służyli w wielu armiach europejskich. Historyk Wojciech Lizak opublikował książkę, w której wyjaśnia, w jakich mundurach walczyli żołnierze z rodziny jednego z mieszkańców Szczecina - Wojciecha Bojar… » więcej
244245246247248249250