Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny festiwalu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny festiwalu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczecin Jazz Festiwal startuje już w czwartek wieczorem. To bodaj pierwszy w Polsce, a może i w Europie, festiwal hybrydowy. Artyści wystąpią zarówno przed publicznością w sali koncertowej, jak i tą w swoich domach.
Koncerty będą nie tylko transmitowane na żywo, ale zaangażowały się w ich przekaz portale jazzowe w Polsce i na świecie - mówi Sylwester Ostrowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

- Takimi jak The Jazz Corner w Ameryce, który jest portalem międzynarodowym, ma ponad pół miliona widzów, czy francuskie Jazz People. Można powiedzieć, że faktycznie liczymy na to, że będziemy mieli międzynarodową widownię - mówi Ostrowski.

W czwartek o godzinie 20 w Pleciudze wystąpią Bracia Belmondo - mówi dyrektor artystyczny festiwalu.

- Znakomity zespół. Kiedyś miałem też okazję z nimi grać. To jest światowy zespół, muzycy francuscy Stephane i Lionel Belmondo. Ten słynny aktor Jean-Paul Belmondo, to był ich wujek. Wszyscy fani jazzu, którzy lubią klasyczny jazz, to jest propozycja dla was - mówi Ostrowski.

Koncerty można oglądać na fanpage'u Szczecin Jazz Festiwal w serwisie Facebook. Festiwal zaplanowano do końca marca, pierwsze osiem wydarzeń odbędzie się przez najbliższy tydzień.
Na teraz dziś startuje Szczecin Jazz Festiwal cz 1 (foty stachnik)
Na teraz dziś startuje Szczecin Jazz Festiwal cz 2

Zobacz także

2020-02-22, godz. 16:16 Twórczość Cohena w Piwnicy przy Krypcie Na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena zaprasza Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-02-22, godz. 08:57 "To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka. » więcej 2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-02-18, godz. 17:52 Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] 18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2020-02-16, godz. 15:38 "Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski. » więcej 2020-02-15, godz. 20:19 Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2020-02-15, godz. 12:00 Premiera w Operze na Zamku Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku. » więcej 2020-02-11, godz. 18:26 "Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira. » więcej
162163164165166167168