Koncerty Baltic Neopolis Orchestra, zespołu Mitch&Match, Kwartetu Ba-Rok, spektakl teatralny oraz widowisko multimedialne – to tylko niektóre atrakcje przygotowane na otwarcie działalności nowej placówki kultury Szczecina. W sobotę przedstawiono również film pt. „Szczecińska Willa Lentza – powrót do świetności”.
Obraz stworzyli Łukasz Nyks i Małgorzata Frymus.
- Przede wszystkim możemy zajrzeć kamerą tam, gdzie ludzkie oko nie zagląda. Wznosimy się dronem np. nad witraż i tam nagle widać klatkę, której nie zobaczymy w inny sposób, albo sztukaterię na wysokości plafonu, czy sufitu prześwitującego. Mnóstwo rzeczy, które są niezwykłe, które trudno ogarnąć wzrokiem – powiedziała Frymus.
W rezydencji można również zobaczyć trzy wystawy, wśród nich zatytułowaną „Willa Lentza. Historia (od)nowa”, której kuratorami są Maciej Słomiński i Michał Dębowski, będący także autorami publikacji pod tym samym tytułem.
- Trochę nawiązujemy tą wystawą, która pokazuje zarówno historię Willi Lentza, jak i efekty tych spektakularnych prac konserwatorskich i tym, czym skarbiec był dla tych dawnych mieszkańców Willi, którzy trzymali tam swoje kosztowności, do tego, czym dzisiaj Willa Lentza jest dla mieszkańców Szczecina – podsumował Michał Dębowski.
W niedzielę od godziny 15.45 kolejne wydarzenia związane z otwarciem Willi Lentza, m.in. koncert formacji Jazz Band Młynarski-Masecki (o godz. 20), który zakończy się widowiskiem multimedialnym 3D pt. „1888 – Iluzja czasu”.
Zobacz także
2021-01-22, godz. 17:51
Karolina Hyla-Wybraniec poprowadzi szczecińskich symfoników [ZDJĘCIA]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza dedykuje piątkowy koncert pamięci zmarłego w ubiegłym tygodniu dyrygenta i pedagoga Jacka Kraszewskiego.
» więcej
2021-01-22, godz. 11:23
Centrum Dialogu Przełomy ma pięć lat. "Czekamy na spotkanie z publicznością"
Pandemia pokrzyżowała plany świętowania urodzin Centrum Dialogu Przełomy. 24 stycznia minie pięć lat od otwarcia placówki.
» więcej
2021-01-22, godz. 11:12
Setne urodziny poety i żołnierza AK
Sto lat temu urodził się Krzysztof Kamil Baczyński. Poeta, żołnierz Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, przedstawiciel tragicznego pokolenia "Kolumbów", którego jest jednym z najsłynniejszych artystów.
» więcej
2021-01-22, godz. 09:14
Szczecińskie przedszkolaki na Dzień Dziadka [WIDEO, ZDJĘCIA]
Od rana prześcigamy się w pomysłach na oryginalny prezent i życzenia dla dziadków, bo 22 stycznia obchodzimy ich święto. Zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku. Z okazji Dnia Dziadka dzieci…
» więcej
2021-01-21, godz. 08:32
"Bez niej nie mógłbym żyć, kocham ją". Szczecińskie maluchy o swoich babciach [WIDEO, ZDJĘCIA]
Dzieci w całej Polsce wręczają swoim babciom laurki z czerwonymi serduszkami, kolorowymi kwiatami, roześmianymi buźkami i promiennym słońcem. Deklamują też wierszyki i śpiewają specjalnie przygotowane piosenki.
» więcej
2021-01-19, godz. 09:46
Dofinansowania dla stowarzyszeń z gminy Dębno
Organizacje pożytku publicznego z gminy Dębno otrzymały dofinansowania w ramach Programu Społecznik.
» więcej
2021-01-15, godz. 15:46
50-lecie pracy artystycznej perkusisty Filharmonii w Szczecinie
Profesor Jorge Luis Valcarcel Gregorio obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.
» więcej
2021-01-15, godz. 10:29
Nie żyje dyrygent Jacek Kraszewski
Zmarł Jacek Kraszewski - znakomity dyrygent przez lata współpracujący z Filharmonią w Szczecinie, w której debiutował już na drugim roku studiów.
» więcej
2021-01-09, godz. 17:36
Pierwszy koncert Filharmonii w 2021 roku
„Ach jak przyjemnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Chciałabym, a boję się”, to tylko niektóre przeboje z lat 20. i 30. XX wieku, które zabrzmią na pierwszym koncercie tego roku w złotej sali Filharmonii im…
» więcej
2021-01-05, godz. 20:15
Zakaz lotów samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do Polski
Od 7 do 13 stycznia będzie obowiązywał zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
» więcej