Koncerty Baltic Neopolis Orchestra, zespołu Mitch&Match, Kwartetu Ba-Rok, spektakl teatralny oraz widowisko multimedialne – to tylko niektóre atrakcje przygotowane na otwarcie działalności nowej placówki kultury Szczecina. W sobotę przedstawiono również film pt. „Szczecińska Willa Lentza – powrót do świetności”.
Obraz stworzyli Łukasz Nyks i Małgorzata Frymus.
- Przede wszystkim możemy zajrzeć kamerą tam, gdzie ludzkie oko nie zagląda. Wznosimy się dronem np. nad witraż i tam nagle widać klatkę, której nie zobaczymy w inny sposób, albo sztukaterię na wysokości plafonu, czy sufitu prześwitującego. Mnóstwo rzeczy, które są niezwykłe, które trudno ogarnąć wzrokiem – powiedziała Frymus.
W rezydencji można również zobaczyć trzy wystawy, wśród nich zatytułowaną „Willa Lentza. Historia (od)nowa”, której kuratorami są Maciej Słomiński i Michał Dębowski, będący także autorami publikacji pod tym samym tytułem.
- Trochę nawiązujemy tą wystawą, która pokazuje zarówno historię Willi Lentza, jak i efekty tych spektakularnych prac konserwatorskich i tym, czym skarbiec był dla tych dawnych mieszkańców Willi, którzy trzymali tam swoje kosztowności, do tego, czym dzisiaj Willa Lentza jest dla mieszkańców Szczecina – podsumował Michał Dębowski.
W niedzielę od godziny 15.45 kolejne wydarzenia związane z otwarciem Willi Lentza, m.in. koncert formacji Jazz Band Młynarski-Masecki (o godz. 20), który zakończy się widowiskiem multimedialnym 3D pt. „1888 – Iluzja czasu”.
Zobacz także
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej
2020-02-09, godz. 16:47
Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara"
W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr.
» więcej
2020-02-09, godz. 10:38
Oskarowa noc w Radiu Szczecin
To najważniejsza noc dla wszystkich kinomanów. Radio Szczecin galę rozdania Oskarów będzie komentować na żywo.
» więcej