Na około 700 wydarzeń artystycznych w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza organizowanych z udziałem publiczności w sezonie, tegoroczny pozwolił przygotować około 30.
Trudności związane z pandemią otworzyły jednak scenę w Internecie, za pośrednictwem którego przeprowadzono około 140 transmisji muzycznych. W piątek Filharmonia zamknęła sezon 2020/2021.
- Wierzyliśmy, że w końcu będziemy mogli spotkać się z melomanami - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii w Szczecinie.
- Ogromne emocje i radość, kiedy po długich miesiącach mogłam stanąć na scenie wśród muzyków i spojrzeć prosto w oczy naszym słuchaczom. Głęboko wierzę, że ten koncert, mimo że kończący sezon zainicjował koncerty z pełną publicznością i sceną, gdzie będziemy mogli przeżywać wszystkie magiczne chwile tak, jak kiedyś.
Mimo ostatniego koncertu w sezonie, na który złożyły się dwie symfonie, Trzecia Piotra Czajkowskiego D-dur op. 29 i „Symphonie marine” Jacquesa Iberta w wykonaniu szczecińskich symfoników pod dyrekcją Runego Bergmanna, Filharmonia nie wybiera się na wakacje - dodała Serwa.
- Zapraszamy na koncert pt. „Muzyka na wodzie” wyjątkowo w złotej sali, ale nie zabraknie morskich akcentów, a przede wszystkim Jana Waraczewskiego, czyli twórcy tego cyklu. Także zapraszamy, niezależnie od tego, gdzie Państwo będą na wakacjach, żeby byli z nami ponieważ będziemy regularnie zasilać naszą platformę streamingową nowościami koncertowymi. A w sierpniu wracamy, co oznacza, że już tylko będzie się dobrze działo - podsumowała Serwa.
Wydarzenia Filharmonii w Szczecinie można obserwować na kanałach Facebook, YouTube i platformie streamingowej placówki.
Zobacz także
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej
2020-02-09, godz. 16:47
Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara"
W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr.
» więcej