Na około 700 wydarzeń artystycznych w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza organizowanych z udziałem publiczności w sezonie, tegoroczny pozwolił przygotować około 30.
Trudności związane z pandemią otworzyły jednak scenę w Internecie, za pośrednictwem którego przeprowadzono około 140 transmisji muzycznych. W piątek Filharmonia zamknęła sezon 2020/2021.
- Wierzyliśmy, że w końcu będziemy mogli spotkać się z melomanami - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii w Szczecinie.
- Ogromne emocje i radość, kiedy po długich miesiącach mogłam stanąć na scenie wśród muzyków i spojrzeć prosto w oczy naszym słuchaczom. Głęboko wierzę, że ten koncert, mimo że kończący sezon zainicjował koncerty z pełną publicznością i sceną, gdzie będziemy mogli przeżywać wszystkie magiczne chwile tak, jak kiedyś.
Mimo ostatniego koncertu w sezonie, na który złożyły się dwie symfonie, Trzecia Piotra Czajkowskiego D-dur op. 29 i „Symphonie marine” Jacquesa Iberta w wykonaniu szczecińskich symfoników pod dyrekcją Runego Bergmanna, Filharmonia nie wybiera się na wakacje - dodała Serwa.
- Zapraszamy na koncert pt. „Muzyka na wodzie” wyjątkowo w złotej sali, ale nie zabraknie morskich akcentów, a przede wszystkim Jana Waraczewskiego, czyli twórcy tego cyklu. Także zapraszamy, niezależnie od tego, gdzie Państwo będą na wakacjach, żeby byli z nami ponieważ będziemy regularnie zasilać naszą platformę streamingową nowościami koncertowymi. A w sierpniu wracamy, co oznacza, że już tylko będzie się dobrze działo - podsumowała Serwa.
Wydarzenia Filharmonii w Szczecinie można obserwować na kanałach Facebook, YouTube i platformie streamingowej placówki.
Zobacz także
2018-11-20, godz. 21:49
Plebiscyt "Książka Historyczna Roku": Wybrano najlepszą publikację
"Wielka Wojna Polaków" profesora Andrzeja Chwalby - najlepszą publikacją popularnonaukową w plebiscycie Książka Historyczna Roku, współorganizowanym przez Polskie Radio.
» więcej
2018-11-20, godz. 14:42
Współpraca polsko-niemiecka w Zamkowym Forum Kultury
Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej? Pod takim hasłem rozpocznie się we wtorek kolejne Zamkowe Forum Kultury. Tym razem debata odbędzie się w Cedyni w sali dawnego klasztoru cysterskiego.
» więcej
2018-11-20, godz. 09:55
W Moskwie wystawa o ofiarach stalinowskich represji
We wtorek moskiewskim Muzeum Architektury zostanie otwarta wystawa poświęcona ofiarom stalinowskich represji. Przedsięwzięcie poświęcone jest piątej rocznicy funkcjonowania projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Memoriał”…
» więcej
2018-11-20, godz. 08:35
Wystawa polskich plakatów w Nowym Jorku
W Nowym Jorku zaprezentowano wystawę polskich plakatów z okresu międzywojennego. Zawisły one na metalowym ogrodzeniu wokół polskiego konsulatu generalnego. Inicjatorem wystawy jest Polski Instytut Kultury.
» więcej
2018-11-19, godz. 18:11
"Jedna z najbogatszych kolekcji tego typu w Polsce". Do obejrzenia w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Gdy odradzała się polska kawaleria w 1918 roku, żołnierze korzystali z wyposażenia wojskowego z wielu państw świata. Od poniedziałku w Galerii Rektorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego można zobaczyć część…
» więcej
2018-11-19, godz. 09:21
Dni Paderewskiego w Nowym Jorku
W Nowym Jorku, w ramach projektu "Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości“, przez trzy dni odbywają się koncerty. Można też wysłuchać wykładów poświęconych polskiemu artyście. Biorą w nim udział polscy i amerykańscy…
» więcej
2018-11-19, godz. 08:23
Festiwal polskiego filmu zakończony
W Paryżu zakończył się w niedzielę sześciodniowy festiwal filmu polskiego. Został on zorganizowany po raz jedenasty. Pokazy filmów odbywały się w kinie Balzac przy Polach Elizejskich.
» więcej
2018-11-18, godz. 10:23
Serduszka zaśpiewają w pięciu językach - koncert o godz. 16
Pięć języków świata będzie można usłyszeć w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa w Szczecinie. O godz. 16 rozpocznie się tam koncert promujący nową płytę zespołu Serduszka.
» więcej
2018-11-17, godz. 18:05
Jedno z najpiękniejszych dzieł światowego kina na deskach szczecińskiego teatru
"Fanny i Alexander" Ingmara Bergmana na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie to pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina.
» więcej
2018-11-17, godz. 09:11
"Mundur w mojej rodzinie. Polskie drogi w XX wieku"
Polacy w ostatnim stuleciu służyli w wielu armiach europejskich. Historyk Wojciech Lizak opublikował książkę, w której wyjaśnia, w jakich mundurach walczyli żołnierze z rodziny jednego z mieszkańców Szczecina - Wojciecha Bojar…
» więcej