Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. Fot. Dariusz Gorajski
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. Fot. Dariusz Gorajski
Na około 700 wydarzeń artystycznych w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza organizowanych z udziałem publiczności w sezonie, tegoroczny pozwolił przygotować około 30.
Trudności związane z pandemią otworzyły jednak scenę w Internecie, za pośrednictwem którego przeprowadzono około 140 transmisji muzycznych. W piątek Filharmonia zamknęła sezon 2020/2021.

- Wierzyliśmy, że w końcu będziemy mogli spotkać się z melomanami - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii w Szczecinie.

- Ogromne emocje i radość, kiedy po długich miesiącach mogłam stanąć na scenie wśród muzyków i spojrzeć prosto w oczy naszym słuchaczom. Głęboko wierzę, że ten koncert, mimo że kończący sezon zainicjował koncerty z pełną publicznością i sceną, gdzie będziemy mogli przeżywać wszystkie magiczne chwile tak, jak kiedyś.

Mimo ostatniego koncertu w sezonie, na który złożyły się dwie symfonie, Trzecia Piotra Czajkowskiego D-dur op. 29 i „Symphonie marine” Jacquesa Iberta w wykonaniu szczecińskich symfoników pod dyrekcją Runego Bergmanna, Filharmonia nie wybiera się na wakacje - dodała Serwa.

- Zapraszamy na koncert pt. „Muzyka na wodzie” wyjątkowo w złotej sali, ale nie zabraknie morskich akcentów, a przede wszystkim Jana Waraczewskiego, czyli twórcy tego cyklu. Także zapraszamy, niezależnie od tego, gdzie Państwo będą na wakacjach, żeby byli z nami ponieważ będziemy regularnie zasilać naszą platformę streamingową nowościami koncertowymi. A w sierpniu wracamy, co oznacza, że już tylko będzie się dobrze działo - podsumowała Serwa.

Wydarzenia Filharmonii w Szczecinie można obserwować na kanałach Facebook, YouTube i platformie streamingowej placówki.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2017-11-15, godz. 15:16 "Książka na wynos" w Ekoporcie Kilkaset książek w ciągu niespełna tygodnia przynieśli Szczecinianie do Ekoportu przy ul. Arkońskiej. To w ramach akcji 'Książka na wynos'. » więcej 2017-11-14, godz. 23:01 "Jestem minimalistą". Plakaty Pluty w Akademii Sztuki [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt plakatów krakowskiego artysty i wykładowcy tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych Władysława Pluty można od wtorku oglądać w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 23:49 Global Justice Night w Szczecinie. Premiera i spotkanie z Miękusem [ZDJĘCIA] Premiera filmu Krzysztofa Miękusa 'Droga do Man Eater's Bridge' i spotkanie z reżyserem - to najważniejsze wydarzenia Global Justice Night, które w środę odbędzie się w Szczecinie. » więcej 2017-11-13, godz. 16:55 Zmarła Alina Janowska Nie żyje aktorka filmowa i telewizyjna Alina Janowska. Zmarła 13 listopada. Miała 94 lata. » więcej 2017-11-12, godz. 20:22 Artyści Opery na Zamku wyróżnieni Artyści szczecińskiej Opery na Zamku z ministerialnymi wyróżnieniami. Odznaczenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymało pięć osób. » więcej 2017-11-12, godz. 16:27 Boso po piasku, grając na wiadrach. Specjalne warsztaty dla maluchów Najmłodsi szczecinianie, razem ze swoimi rodzicami, przechadzali się w niedzielę 'ścieżką doznań'. To w ramach warsztatów dla dzieci 'Naj czuje. Mobilna ścieżka zabaw sensorycznych'. » więcej 2017-11-11, godz. 22:35 Dzieła Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian. Wyjątkowy koncert i płyta Kompozycje Karola Szymanowskiego na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w sobotę wieczorem w filharmonii w Szczecinie. Co ciekawe, kompozytor, który tworzył w pierwszych dekadach XX wieku, nie napisał ani jednej nuty na wiolonczelę … » więcej 2017-11-11, godz. 11:48 Prace Beksińskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] 10 prac Zdzisława Beksińskiego z różnych okresów życia artysty od piątku można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2017-11-11, godz. 08:32 "Polskie drogi do niepodległej" [ZDJĘCIA] Mapy pokazujące ruch wojsk polskich na froncie wschodnim, zdjęcia marszałka Józefa Piłsudskiego, ryciny przedstawiające los polskich zesłańców na Syberii. To wszystko można zobaczyć na otwartej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim… » więcej 2017-11-10, godz. 07:50 Absurdy podczas odzyskiwania zrabowanych dzieł sztuki Procedura odzyskiwania zrabowanych podczas wojny dzieł sztuki jest absurdalna, czego przykładem jest sytuacja z obrazem Henryka Siemiradzkiego - mówili goście audycji 'Radio Szczecin na Wieczór'. » więcej
281282283284285286287