Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. Fot. Dariusz Gorajski
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Runego Bergmanna. Fot. Dariusz Gorajski
Na około 700 wydarzeń artystycznych w Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza organizowanych z udziałem publiczności w sezonie, tegoroczny pozwolił przygotować około 30.
Trudności związane z pandemią otworzyły jednak scenę w Internecie, za pośrednictwem którego przeprowadzono około 140 transmisji muzycznych. W piątek Filharmonia zamknęła sezon 2020/2021.

- Wierzyliśmy, że w końcu będziemy mogli spotkać się z melomanami - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii w Szczecinie.

- Ogromne emocje i radość, kiedy po długich miesiącach mogłam stanąć na scenie wśród muzyków i spojrzeć prosto w oczy naszym słuchaczom. Głęboko wierzę, że ten koncert, mimo że kończący sezon zainicjował koncerty z pełną publicznością i sceną, gdzie będziemy mogli przeżywać wszystkie magiczne chwile tak, jak kiedyś.

Mimo ostatniego koncertu w sezonie, na który złożyły się dwie symfonie, Trzecia Piotra Czajkowskiego D-dur op. 29 i „Symphonie marine” Jacquesa Iberta w wykonaniu szczecińskich symfoników pod dyrekcją Runego Bergmanna, Filharmonia nie wybiera się na wakacje - dodała Serwa.

- Zapraszamy na koncert pt. „Muzyka na wodzie” wyjątkowo w złotej sali, ale nie zabraknie morskich akcentów, a przede wszystkim Jana Waraczewskiego, czyli twórcy tego cyklu. Także zapraszamy, niezależnie od tego, gdzie Państwo będą na wakacjach, żeby byli z nami ponieważ będziemy regularnie zasilać naszą platformę streamingową nowościami koncertowymi. A w sierpniu wracamy, co oznacza, że już tylko będzie się dobrze działo - podsumowała Serwa.

Wydarzenia Filharmonii w Szczecinie można obserwować na kanałach Facebook, YouTube i platformie streamingowej placówki.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2017-11-05, godz. 19:28 Zmarł profesor Walery Pisarek W Katowicach zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Miał 86 lat. Profesor zmarł nagle tuż przed rozpoczęciem Gali 'Ambasador Polszczyzny', podczas której miał wygłosić… » więcej 2017-11-05, godz. 15:26 W poszukiwaniu białych kruków, czyli bazar fantastyczny Do godz. 17 odwiedzić można pierwszy szczeciński bazar fantastyczny. W pubie EXP przy Placu Żołnierza na miłośników fantasy czy science fiction czekają komiksy, figurki książki i gry planszowe. Można je kupić albo się wymien… » więcej 2017-11-04, godz. 19:28 Trudna sztuka diaporamy na Zamku Książąt Pomorskich 48 spektakli audiowizualnych z 12 krajów świata prezentowanych jest w trakcie 38. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Zwycięska produkcja otrzyma złoty medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz nagrodę finansową Zamku… » więcej 2017-11-04, godz. 17:13 „Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Współczesnym Na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczór premierowy: „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Rudolfa Zioły. » więcej 2017-11-04, godz. 12:59 "Komunia" walczy o europejskiego Oscara Obraz Anny Zameckiej otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Dokument. » więcej 2017-11-04, godz. 10:43 Polskie gwiazdy uświetnią festiwal w Chicago W Chicago ruszają pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie obejrzą ponad 70 produkcji zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. » więcej 2017-11-03, godz. 16:20 Nowy festiwal w Szczecinie. Poznaliśmy szczegóły Wooded City 2018 Sety dj'skie, koncerty, czy specjalne strefy eco i rodzinne na szczecińskiej Łasztowni. Tak ma wyglądać Festiwal Wooded City 2018. » więcej 2017-11-03, godz. 07:31 Polskie kino na festiwalu w Chicago W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. » więcej 2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z 'Grupą Sopocką', w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej 2017-11-01, godz. 12:55 Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora. » więcej
283284285286287288289