Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Po kilkunastu latach Festiwal Teatralny "Teatr w Stodole" przeniósł się z Nastazina do Morzyczyna. Na specjalnie zbudowanej scenie odbywają się przedstawienia, spotkania i warsztaty.
Festiwal od zawsze organizował szczeciński Teatr Nie Ma i stargardzka grupa "Krzywa scena". Tym razem pomaga im Zespół Teatralny "A to My" ze stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - mówi Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz z Teatru Nie Ma.

- Jest wszystko. Prywatna plaża, specjalnie zbudowana scena, kamping. Chcemy zostawić nasze logo "Teatr w Stodole", tylko zamiast stodoły wyciąć takie puste miejsce i napisać "teatr pod chmurką" - mówi Malinowska-Tyszkiewicz.

Wieści o festiwalu w Morzyczynie szybko się rozchodzą.

- Jesteśmy z Morzyczyna. W internecie przeczytałyśmy. - Wczoraj się zaczęło i było super. To było według Mrożka. Trzeba sięgnąć do literatury, bo niesamowite jest, że on kiedyś to napisał, a wszystko jest takie na czasie. - Bardzo dobry pomysł. - Będzie biesiada, pod koniec tygodnia tańce. Sztuki świetne - mówią widzowie.

Wstęp na wszystkie pokazy, przedstawienia, koncerty i warsztaty jest bezpłatny. Festiwal potrwa do niedzieli.
Tym razem pomaga im Zespół teatralny "A to My" ze stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - mówi Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz z Teatru Nie Ma.
Wieści o festiwalu w Morzyczynie szybko się rozchodzą.

Zobacz także

2020-07-24, godz. 10:12 Premiera albumu "Astronomia poety. Baczyński" [WIDEO] Premierą płyty „Astronomia poety. Baczyński” rozpoczną się obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Album z piosenkami na podstawie wierszy poety nagrali wspólnie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik. » więcej 2020-07-21, godz. 08:34 "Opowieści o rzeczach", czyli co mówi do nas... ocet i teczka? [ZDJĘCIA] Co chcą nam powiedzieć przedmioty codziennego użytku? Z ich perspektywy postanowił spojrzeć na świat Ryszard Matecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a prywatnie także ilustrator i autor tekstów. » więcej 2020-07-19, godz. 16:36 Zagrali w Ogrodzie Różanym [ZDJĘCIA] Folklor w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpiła Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna z naszego miasta. » więcej 2020-07-18, godz. 13:36 Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny. » więcej 2020-07-18, godz. 10:20 Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację. » więcej 2020-07-17, godz. 11:57 Zmarł Andrzej Strzelecki Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2020-07-12, godz. 17:43 Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na "Amfiteatr Jazz Cafe". To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze. » więcej 2020-07-12, godz. 09:11 Różany Ogród Sztuki - reaktywacja Od niedzieli, co tydzień w samo południe w szczecińskiej Różance odbywać się będą plenerowe koncerty. Otwarta zostanie również wystawa z okazji 70-lecia Pałacu Młodzieży. » więcej 2020-07-11, godz. 17:28 Światowej sławy polski wiolonczelista wystąpi w szczecińskiej katedrze Tomasz Strahl, światowej sławy polski wiolonczelista, wystąpi w sobotę w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w szczecińskiej katedrze. » więcej 2020-07-09, godz. 08:50 Kino na leżakach zaprasza Robocop, E.T., Rodzina Adamsów i inne kultowe filmy lat 80. i 90. w Szczecinie przez całe wakacje. » więcej
157158159160161162163