Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Piotr Wereśniak i krytyk filmowy Krzysztof Spór. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Piotr Wereśniak i krytyk filmowy Krzysztof Spór. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Piotr Wereśniak i Maciej Drygas to kolejni goście 48. Ińskiego Lata Filmowego. Wereśniak pokazał w czwartek swój najnowszy film "Między oczy", a Drygas archiwalne etiudy z łódzkiej filmówki.
Wśród nich film Agnieszki Osieckiej z końca lat 50. o Studenckim Teatrze Satyrycznym.

Piotr Wereśniak do swojego filmu sam napisał scenariusz, sam go wyreżyserował, a w ekipie było zaledwie 13 osób. - "Między oczy" to film o bardzo silnym podziale światopoglądowym, który dotyka ludzi, którzy się bardzo dobrze znają od bardzo wielu lat. Odzew sali był bardzo fajny. To jest bardzo ciekawe przeżycie, bo coś co się zrobiło, musi się zderzyć z salą kinową. Jestem bardzo zadowolony z reakcji - powiedział Wereśniak.

Maciej Drygas w piątek o13 w Kinie Morena zaprezentuje swój najnowszy projekt "Archiwum domowe".

- Dziś będę opowiadał o przedsięwzięciu, które rozpocząłem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nazwałem to polskie archiwum filmów domowych i to będzie akcja wieloletnia. Próbujemy ogarnąć archiwa prywatne i uratować taśmy z historii prywatnej, domowej - podkreśla Drygas.

Ińskie Lato Filmowe potrwa do niedzieli.
Piotr Wereśniak do swojego filmu sam napisał scenariusz, sam go wyreżyserował, a w ekipie było zaledwie 13 osób.
Maciej Drygas w piątek o13 w Kinie Morena zaprezentuje swój najnowszy projekt "Archiwum domowe".

Zobacz także

2021-05-30, godz. 09:57 Spektakl dla dzieci, ale zwłaszcza dla dorosłych. Po premierze w Pleciudze "Matylda mierzy wysoko" miała w sobotę swoją premierę na deskach Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. » więcej 2021-05-30, godz. 08:26 Muzyka różnych epok w sali kameralnej Filharmonii Muzyka różnych epok, od renesansu do współczesności zabrzmi w niedzielę w sali kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Wystąpi doskonale znany zespół „Szczecin Brass Quintet”. » więcej 2021-05-28, godz. 20:30 Uczniowie szczecińskiego plastyka "pokonali Covid-19" [ZDJĘCIA] Mimo różnych utrudnień spowodowanych pandemią, uczniowie czwartych klas Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych wykonali prace dyplomowe. » więcej 2021-05-28, godz. 15:20 Muzyka Coplanda i Jenkinsa w Filharmonii Muzyka z filmów „Nasze miasto”, „Gra o tron”, czy „Blask na wschodzie” Aarona Coplanda, zabrzmi w piątek w złotej sali w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Jego dzieła wykonają szczecińscy symfonicy pod dyrekcją norweskiego… » więcej 2021-05-27, godz. 15:09 Wieczór z miłosnymi pieśniami w Filharmonii Przedwojenne pieśni w jidysz zabrzmią w czwartek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W złotej sali wystąpi Ola Bilińska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na język angielski. » więcej 2021-05-26, godz. 23:53 Zespół ETA zagrał na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Premiera odbyła się w audycji "Schody do nieba". » więcej 2021-05-25, godz. 19:32 Zapraszamy na drugą dawkę... [WIDEO, ZDJĘCIA] Preparatu o nazwie ETA. » więcej 2021-05-25, godz. 09:13 Prof. Jasiński patronem Międzynarodowego Festiwalu „Przestrzeń dźwięku” Fundacja Camerata Stargard otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Muzyka na zorganizowanie Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu im. Profesora Marka Jasińskiego „Przestrzeń dźwięk… » więcej 2021-05-22, godz. 18:22 Doroczny koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza" Opera na Zamku od wielu lat, zawsze w okolicach Dni Morza, organizuje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza". » więcej 2021-05-22, godz. 17:07 Otwarcie wystawy „Muzeum Solidarności Walczącej” W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie otwarto wystawę stałą pt. „Muzeum Solidarności Walczącej”. » więcej
133134135136137138139