Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Piotr Wereśniak i krytyk filmowy Krzysztof Spór. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Piotr Wereśniak i krytyk filmowy Krzysztof Spór. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Piotr Wereśniak i Maciej Drygas to kolejni goście 48. Ińskiego Lata Filmowego. Wereśniak pokazał w czwartek swój najnowszy film "Między oczy", a Drygas archiwalne etiudy z łódzkiej filmówki.
Wśród nich film Agnieszki Osieckiej z końca lat 50. o Studenckim Teatrze Satyrycznym.

Piotr Wereśniak do swojego filmu sam napisał scenariusz, sam go wyreżyserował, a w ekipie było zaledwie 13 osób. - "Między oczy" to film o bardzo silnym podziale światopoglądowym, który dotyka ludzi, którzy się bardzo dobrze znają od bardzo wielu lat. Odzew sali był bardzo fajny. To jest bardzo ciekawe przeżycie, bo coś co się zrobiło, musi się zderzyć z salą kinową. Jestem bardzo zadowolony z reakcji - powiedział Wereśniak.

Maciej Drygas w piątek o13 w Kinie Morena zaprezentuje swój najnowszy projekt "Archiwum domowe".

- Dziś będę opowiadał o przedsięwzięciu, które rozpocząłem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nazwałem to polskie archiwum filmów domowych i to będzie akcja wieloletnia. Próbujemy ogarnąć archiwa prywatne i uratować taśmy z historii prywatnej, domowej - podkreśla Drygas.

Ińskie Lato Filmowe potrwa do niedzieli.
Piotr Wereśniak do swojego filmu sam napisał scenariusz, sam go wyreżyserował, a w ekipie było zaledwie 13 osób.
Maciej Drygas w piątek o13 w Kinie Morena zaprezentuje swój najnowszy projekt "Archiwum domowe".

Zobacz także

2018-11-20, godz. 21:49 Plebiscyt "Książka Historyczna Roku": Wybrano najlepszą publikację "Wielka Wojna Polaków" profesora Andrzeja Chwalby - najlepszą publikacją popularnonaukową w plebiscycie Książka Historyczna Roku, współorganizowanym przez Polskie Radio. » więcej 2018-11-20, godz. 14:42 Współpraca polsko-niemiecka w Zamkowym Forum Kultury Czy odrobiliśmy już lekcję współpracy polsko-niemieckiej? Pod takim hasłem rozpocznie się we wtorek kolejne Zamkowe Forum Kultury. Tym razem debata odbędzie się w Cedyni w sali dawnego klasztoru cysterskiego. » więcej 2018-11-20, godz. 09:55 W Moskwie wystawa o ofiarach stalinowskich represji We wtorek moskiewskim Muzeum Architektury zostanie otwarta wystawa poświęcona ofiarom stalinowskich represji. Przedsięwzięcie poświęcone jest piątej rocznicy funkcjonowania projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Memoriał”… » więcej 2018-11-20, godz. 08:35 Wystawa polskich plakatów w Nowym Jorku W Nowym Jorku zaprezentowano wystawę polskich plakatów z okresu międzywojennego. Zawisły one na metalowym ogrodzeniu wokół polskiego konsulatu generalnego. Inicjatorem wystawy jest Polski Instytut Kultury. » więcej 2018-11-19, godz. 18:11 "Jedna z najbogatszych kolekcji tego typu w Polsce". Do obejrzenia w Szczecinie [ZDJĘCIA] Gdy odradzała się polska kawaleria w 1918 roku, żołnierze korzystali z wyposażenia wojskowego z wielu państw świata. Od poniedziałku w Galerii Rektorskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego można zobaczyć część… » więcej 2018-11-19, godz. 09:21 Dni Paderewskiego w Nowym Jorku W Nowym Jorku, w ramach projektu "Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości“, przez trzy dni odbywają się koncerty. Można też wysłuchać wykładów poświęconych polskiemu artyście. Biorą w nim udział polscy i amerykańscy… » więcej 2018-11-19, godz. 08:23 Festiwal polskiego filmu zakończony W Paryżu zakończył się w niedzielę sześciodniowy festiwal filmu polskiego. Został on zorganizowany po raz jedenasty. Pokazy filmów odbywały się w kinie Balzac przy Polach Elizejskich. » więcej 2018-11-18, godz. 10:23 Serduszka zaśpiewają w pięciu językach - koncert o godz. 16 Pięć języków świata będzie można usłyszeć w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa w Szczecinie. O godz. 16 rozpocznie się tam koncert promujący nową płytę zespołu Serduszka. » więcej 2018-11-17, godz. 18:05 Jedno z najpiękniejszych dzieł światowego kina na deskach szczecińskiego teatru "Fanny i Alexander" Ingmara Bergmana na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie to pierwsza w Polsce teatralna adaptacja jednego z najpiękniejszych dzieł światowego kina. » więcej 2018-11-17, godz. 09:11 "Mundur w mojej rodzinie. Polskie drogi w XX wieku" Polacy w ostatnim stuleciu służyli w wielu armiach europejskich. Historyk Wojciech Lizak opublikował książkę, w której wyjaśnia, w jakich mundurach walczyli żołnierze z rodziny jednego z mieszkańców Szczecina - Wojciecha Bojar… » więcej
244245246247248249250