Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Fot. Iwona Mazurek-Orłowska [Radio Szczecin]
Stargard to kolejne miasto na trasie Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.
Można zwiedzać wystawę obrazującą pierwsze lata II RP. Znajdziemy tam pamiątki po Legionach Polskich, prezentowane jako hologramy i wirtualne księgi. Można też posłuchać Józefa Piłsudskiego, zrobić sobie zdjęcie z jednym z ojców niepodległości i stać się bohaterem filmu o Bitwie Warszawskiej.

- Tutaj też mówimy co jest symbolami narodowymi Polaków, ale też jak się do nich odnosić. - Są obrazki pokazywane w 3D. Można wszystkiego dotknąć. Przed chwilą leciałem samolotem, teraz jestem w jakichś krzakach. - Jest fajnie. - Cała wystawa jest stworzona po to, żeby zachęcić młodych ludzi. Przekaz w sposób wirtualny jest dla nich dużą zachętą - mówią uczestnicy.

- W filmie przedstawiona jest historia radiotelegrafistów, którzy przez cały czas trwania Bitwy Warszawskiej nadawali morsem, tym samym zakłócając przekaz pomiędzy Rosjanami - mówi Marek Matyjaszyk, Wirtualny Teatr Historii.

Wystawę można zwiedzać do soboty od godziny 12 do 18. Specjalną ciężarówkę znajdziecie na parkingu przed Stargardzkim Centrum Kultury.
Relacja Iwony Mazurek-Orłowskiej.

Zobacz także

2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska "wędrują" po alejach Jasnych Błoni. » więcej 2020-06-08, godz. 16:39 Zamaskowany koncert Grünebergowski w Szczecinie Pomiar temperatury ciała melomanów, maseczki i gorące brawa publiczności na pierwszym w tym roku Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Zdrojach. » więcej 2020-06-07, godz. 17:01 Był remont wiekowych organów. W niedzielę „Koncert Grünebergowski” Pierwszy w tym roku „Koncert Grünebergowski” odbędzie się o godzinie 19 w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2020-06-06, godz. 18:54 Opera na Zamku zaprasza na balet w sieci [WIDEO] Opera na Zamku w Szczecinie w sobotę nie zaprasza do siebie, do teatru, ale na swój kanał w serwisie YouTube. Od dziś można oglądać tam balet „Pieśń o ziemi" z żywiołową muzyką Romana Palestra, w choreografii włoskiego mistrza… » więcej 2020-06-03, godz. 12:55 Bez spektakli i filmów jeszcze po 6 czerwca Od 6 czerwca rusza czwarty etap odmrażania gospodarki w ramach którego do działalności będą mogły wrócić kina, teatry, opery czy filharmonie. Jednak nie w Szczecinie. » więcej 2020-06-01, godz. 20:51 Dzień Dziecka w małej księgarni... "Książka na Dzień Dziecka" - z taką propozycją wyszły szczecińskie małe księgarnie. » więcej 2020-05-31, godz. 14:57 Szerokie horyzonty Krzysztofa Meisingera Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”. » więcej 2020-05-31, godz. 10:52 Dzień Dziecka w księgarni Na Dzień Dziecka w literackim wydaniu zaprasza jedna z najmłodszych - jeśli nie najmłodsza - księgarnia w Szczecinie. » więcej
173174175176177178179