Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Przystanek Historia, czyli Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, od teraz mieści się w "Posejdonie".
Odbywają się tam spotkania ze świadkami historii, lekcje dla młodzieży, promocje książek i wystawy. W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.

- Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest fenomenowi, jakim była poczta podziemna w latach 80. Podziemna "Solidarność" oraz wiele organizacji niepodległościowych wydawało wtedy rodzaj cegiełek, natomiast miały one formę znaczków, bloków, kopert, całości, całostek. Imitowały wydawnictwa pocztowe - mówił Michał Guć.

Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.

- Piękne miejsce centralnie położone. Mam nadzieję, że tego typu wydarzenia przyciągną nie tylko osoby, które przeżyły tamte czasy, które mają wspomnienia, ale również młodych ludzi. Dzięki czemu ta pałeczka będzie przekazywana dalej i będziemy mogli edukować na temat historii, dziejów już minionych, ale jakże ważnych także dzisiaj - mówił Guć.

Program wydarzeń w Przystanku Kultura można sprawdzać na stronie internetowej IPN-u.
W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.
Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-09-14, godz. 18:34 Muzyczna odsłona Pekao Szczecin Open Turniej Pekao Szczecin Open to nie tylko sportowe zmagania tenisistów. Po ostatnim meczu rozpoczyna się muzyczna uczta dla melomanów. » więcej 2021-09-14, godz. 11:10 Premiera płyty w Filharmonii. To prawdziwy rarytas [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wydała kolejną płytę. Na krążku znalazły się utwory Carla Loewego, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Weinberga. Zróżnicowane kompozycje brawurowo wykonali wybitni instrumentaliści… » więcej 2021-09-13, godz. 11:01 Grand Prix dla "Wielkich ust" Grand Prix Kontrapunktu - wielką nagrodę publiczności widzowie przyznali belgijskiemu spektaklowi 'Wielkie usta'. » więcej 2021-09-11, godz. 18:09 Wyjątkowe spotkanie z muzyką i historią w Trzcińsku-Zdroju 'Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2021' zawita do Trzcińska-Zdroju. » więcej 2021-09-11, godz. 14:04 Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie Wyjątkowe spotkanie z zapomnianymi brzmieniami. Na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie rozpoczyna się w sobotę czwarta edycja Dni Muzyki Żydowskiej. » więcej 2021-09-10, godz. 17:57 Rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” Otwarcie wystawy prezentującej sylwetkę kompozytora Marka Jasińskiego zainaugurowało w piątek w Stargardzie I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium”. » więcej 2021-09-09, godz. 19:29 Chór ZUT-u z nagrodą na festiwalu w Indonezji [WIDEO] Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdobył kolejna prestiżową nagrodę. » więcej 2021-09-09, godz. 17:54 Kolejny dzień Kontrapunktu [ZDJĘCIA] W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle. » więcej 2021-09-09, godz. 12:08 Zmarł Wiesław Gołas Nie żyje Wiesław Gołas - polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, wykonawca piosenki aktorskiej. » więcej 2021-09-08, godz. 15:00 Stargardzkie Centrum Nauki „Filary” zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Już ponad sto osób zgłosiło się do pilotażowego zwiedzania Stargardzkiego Centrum Nauki 'Filary'. » więcej
9899100101102103104