Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Przystanek Historia, czyli Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, od teraz mieści się w "Posejdonie".
Odbywają się tam spotkania ze świadkami historii, lekcje dla młodzieży, promocje książek i wystawy. W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.

- Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest fenomenowi, jakim była poczta podziemna w latach 80. Podziemna "Solidarność" oraz wiele organizacji niepodległościowych wydawało wtedy rodzaj cegiełek, natomiast miały one formę znaczków, bloków, kopert, całości, całostek. Imitowały wydawnictwa pocztowe - mówił Michał Guć.

Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.

- Piękne miejsce centralnie położone. Mam nadzieję, że tego typu wydarzenia przyciągną nie tylko osoby, które przeżyły tamte czasy, które mają wspomnienia, ale również młodych ludzi. Dzięki czemu ta pałeczka będzie przekazywana dalej i będziemy mogli edukować na temat historii, dziejów już minionych, ale jakże ważnych także dzisiaj - mówił Guć.

Program wydarzeń w Przystanku Kultura można sprawdzać na stronie internetowej IPN-u.
W poniedziałek dyskusja o książce „Znaczki szczecińskiego podziemia”. Autorami publikacji są Henryk Mruk i Michał Guć.
Dodawał, że takie przestrzenie, jak Przystanek Historia, są bardzo potrzebne.
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-01-26, godz. 19:21 W nocy rozdanie muzycznych nagród Grammy W niedzielę w nocy gala muzycznych Oscarów, czyli przyznanie nagród Grammy, najważniejszych na świecie w tej dziedzinie. » więcej 2020-01-26, godz. 15:11 Owacyjne przyjęcie Misterium kolędowego CHAPS [ZDJĘCIA] W wypełnionej po brzegi Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jakuba w Szczecinie zabrzmiały w sobotę najpiękniejsze kolędy i pastorałki. » więcej 2020-01-26, godz. 08:56 Portret wybitnej pieśniarki w premierze Teatru Polskiego Sylwia Różycka wcieliła się w Edith Piaf w najnowszej realizacji Teatru Polskiego w Szczecinie. W sobotę wieczorem na scenie na Łasztowni odbyła się premiera sztuki zatytułowanej "Piaf" autorstwa Pam Gems. » więcej 2020-01-25, godz. 18:19 38. Misterium kolędowe CHAPS w szczecińskiej katedrze Ponad stu artystów wystąpi w sobotę w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jakuba Apostoła. » więcej 2020-01-24, godz. 20:13 Ziemia obiecana sybiraków w Przełomach. "Zdjęcia pokazane są po raz pierwszy" [ZDJĘCIA] Wystawa "Sybiraków Ziemia Obiecana" oficjalnie otwarta w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. » więcej 2020-01-24, godz. 17:35 Życie w obecnej przyszłości w Muzeum Sztuki Współczesnej [ZDJĘCIA] Artyści z Polski i Danii prezentują swoje najnowsze prace w Muzeum Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Szczecinie.u » więcej 2020-01-22, godz. 20:01 Nie żyje członek grupy Monty Python Nie żyje Terry Jones - członek grupy Monty Python. » więcej 2020-01-21, godz. 10:34 Bardzo ważne rocznice dla Polski. "Przełomy" przygotują coś dla mieszkańców W tym roku będziemy obchodzić okrągłe rocznice bardzo ważnych wydarzeń dla Polski, w których brali też udział mieszkańcy Pomorza Zachodniego. » więcej 2020-01-20, godz. 16:12 Przełomy podsumowały czwarty rok swojej działalności Cztery lata temu rozpoczęło działalność Centrum Dialogu Przełomy. Tę najnowszą w Szczecinie placówkę muzealną w ubiegłym roku odwiedziło 40 tysięcy osób. » więcej 2020-01-20, godz. 06:48 Sto lat temu urodził się Federico Fellini Dokładnie sto lat temu we włoskim Rimini urodził się Federico Fellini. To jeden z najważniejszych reżyserów w historii kina, twórca niezapomnianych i wielokrotnie nagradzanych: "Słodkiego życia", "8 i pół", "La strady" czy "Am… » więcej
171172173174175176177