Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle.
O godzinie 17 w Podziemnej Scenie Teatralnej Stowarzyszenia Kamera rozpocznie się monodram Michała Przybyszewskiego w reżyserii Arkadiusza Buszko „Czy mnie lubisz doktorze".

O godz. 18.30 w Teatrze Małym rozpocznie się premierowy pokaz sztuki opartej na poezji Piotra Gęglawego zatytułowanej „A ja żyję bardzo".

Piotr Gęglawy świąt widział bardzo przewrotnie i abstrakcyjnie, taka jest też jego twórczość - mówi występujący w sztuce Paweł Niczewski.

- Bardzo lubię absurd. Przeczytanie tych tekstów porównywalne było do tego, jak pierwszy raz zobaczyłem filmy Buñuela, szczególnie "Dyskretny urok burżuazji". Takie wyzwalające, uwalniające od sensu codziennego. To było porównywalne. Zobaczenie tego filmu i przeczytanie tych tekstów. W głowie nagle się coś otwiera - mówi Niczewski.

Spektakl reżyseruje Ewa Galica.

- Przeczytałam i jakoś od razu to do mnie trafiło. Uznałam, że to jest na pewno taka wrażliwość, która gdzieś tam ze mną rezonuje. Przyjechałam do Szczecina i zaczęliśmy działać - mówi Galica.

W ramach Kontrapunktu o godzinie 20 czeska produkcja „Virtual Ritual" Jana Mocka, która będzie prezentowana na scenie Teatru lalek Pleciuga.
Piotr Gęglawy świąt widział bardzo przewrotnie i abstrakcyjnie, taka jest też jego twórczość - mówi występujący w sztuce Paweł Niczewski.
Spektakl reżyseruje Ewa Galica.

Zobacz także

2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej
14151617181920