Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Andrzej Wierciński – pianista. Fot. [Archiwum Artysty]
Andrzej Wierciński – pianista. Fot. [Archiwum Artysty]
W kanadyjskim Toronto zakończył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Red Music Competition. Wśród ponad stu młodych muzyków z całego świata najwyższy laur – Grand Prix otrzymał polski pianista Andrzej Wierciński.
Moimi konkurentami byli artyści z ponad 35 krajów reprezentujący najwyższy poziom – powiedział Andrzej Wierciński.

- Powiodło mi się na tym konkursie, bo zostałem tak doceniony przez międzynarodowe jury. Teraz czeka mnie na pewno ogrom pracy, więc będę musiał pracować jeszcze bardziej, bo na konkursie praca się nie kończy. Trzeba iść dalej – uzupełnił pianista.

Grałem też na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego w Los Angeles, gdzie zostałem także laureatem. Startowało ponad siedemdziesięcioro pianistów z całego świata. Wyniki ogłoszono dziś w nocy – dodał muzyk.

- Jestem przeszczęśliwy. Staram się do tego podchodzić ze spokojem, z dystansem, bo na muzyce życie się nie kończy. Muzyka to jest coś wspaniałego, co zbliża też ludzi, otwiera im serca i dusze. Nie chciałbym, żeby na konkursie życie się skończyło, tylko żebym mógł się dalej rozwijać – podsumował artysta.

Dziś o godzinie 17 czasu kalifornijskiego (GMT-7) Andrzej Wierciński wystąpi na Koncercie Zwycięzców w sali koncertowej Loyola Marymont University w Los Angeles – gospodarza międzynarodowego wydarzenia.

Więcej o najnowszych sukcesach pianisty w magazynie „Trochę kultury”.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2020-06-10, godz. 17:49 Pleciuga ze wsparciem marszałka 400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d… » więcej 2020-06-10, godz. 17:40 Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku. » więcej 2020-06-09, godz. 20:34 Kwaski wędrują po Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Rzeźby z Galerii Pod Sukniami szczecińskiego Nikifora, czyli Konrada Kwaska "wędrują" po alejach Jasnych Błoni. » więcej 2020-06-08, godz. 16:39 Zamaskowany koncert Grünebergowski w Szczecinie Pomiar temperatury ciała melomanów, maseczki i gorące brawa publiczności na pierwszym w tym roku Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Zdrojach. » więcej 2020-06-07, godz. 17:01 Był remont wiekowych organów. W niedzielę „Koncert Grünebergowski” Pierwszy w tym roku „Koncert Grünebergowski” odbędzie się o godzinie 19 w kościele pw. Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach. » więcej 2020-06-06, godz. 18:54 Opera na Zamku zaprasza na balet w sieci [WIDEO] Opera na Zamku w Szczecinie w sobotę nie zaprasza do siebie, do teatru, ale na swój kanał w serwisie YouTube. Od dziś można oglądać tam balet „Pieśń o ziemi" z żywiołową muzyką Romana Palestra, w choreografii włoskiego mistrza… » więcej 2020-06-03, godz. 12:55 Bez spektakli i filmów jeszcze po 6 czerwca Od 6 czerwca rusza czwarty etap odmrażania gospodarki w ramach którego do działalności będą mogły wrócić kina, teatry, opery czy filharmonie. Jednak nie w Szczecinie. » więcej 2020-06-01, godz. 20:51 Dzień Dziecka w małej księgarni... "Książka na Dzień Dziecka" - z taką propozycją wyszły szczecińskie małe księgarnie. » więcej 2020-05-31, godz. 14:57 Szerokie horyzonty Krzysztofa Meisingera Krzysztof Meisinger podpisał lukratywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną „Chandos”. » więcej 2020-05-31, godz. 10:52 Dzień Dziecka w księgarni Na Dzień Dziecka w literackim wydaniu zaprasza jedna z najmłodszych - jeśli nie najmłodsza - księgarnia w Szczecinie. » więcej
162163164165166167168