W kanadyjskim Toronto zakończył się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Red Music Competition. Wśród ponad stu młodych muzyków z całego świata najwyższy laur – Grand Prix otrzymał polski pianista Andrzej Wierciński.
Moimi konkurentami byli artyści z ponad 35 krajów reprezentujący najwyższy poziom – powiedział Andrzej Wierciński.
- Powiodło mi się na tym konkursie, bo zostałem tak doceniony przez międzynarodowe jury. Teraz czeka mnie na pewno ogrom pracy, więc będę musiał pracować jeszcze bardziej, bo na konkursie praca się nie kończy. Trzeba iść dalej – uzupełnił pianista.
Grałem też na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego w Los Angeles, gdzie zostałem także laureatem. Startowało ponad siedemdziesięcioro pianistów z całego świata. Wyniki ogłoszono dziś w nocy – dodał muzyk.
- Jestem przeszczęśliwy. Staram się do tego podchodzić ze spokojem, z dystansem, bo na muzyce życie się nie kończy. Muzyka to jest coś wspaniałego, co zbliża też ludzi, otwiera im serca i dusze. Nie chciałbym, żeby na konkursie życie się skończyło, tylko żebym mógł się dalej rozwijać – podsumował artysta.
Dziś o godzinie 17 czasu kalifornijskiego (GMT-7) Andrzej Wierciński wystąpi na Koncercie Zwycięzców w sali koncertowej Loyola Marymont University w Los Angeles – gospodarza międzynarodowego wydarzenia.
Więcej o najnowszych sukcesach pianisty w magazynie „Trochę kultury”.
Zobacz także
2020-02-25, godz. 07:12
Obchody 70-lecia Pałacu Młodzieży
Bawił, uczył i wychowywał wiele pokoleń szczecinian, a teraz świętuje swoje 70-lecie. Pałac Młodzieży rozpoczyna huczne obchody swojego jubileuszu.
» więcej
2020-02-22, godz. 16:16
Twórczość Cohena w Piwnicy przy Krypcie
Na spotkanie z twórczością wybitnego kanadyjskiego pieśniarza i poety Leonarda Cohena zaprasza Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2020-02-22, godz. 08:57
"To jest taki człowiek jak cukierek". Benefis Andrzeja Szpaka
Były wspomnienia, piosenki i sporo gości - w Szczecińskiej Agencji Artystycznej odbył się benefis Andrzeja Szpaka.
» więcej
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej