Grał z prestiżowymi orkiestrami na świecie, między innymi z Mid-Columbia Symphony Orchestra i Oregon East Symphony Orchestra. Wielokrotnie promował muzykę Fryderyka Chopina w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Portland, San Diego i Seattle.
Od roku 2014 regularnie koncertuje i ma wykłady w miastach południowo-wschodniej Azji takich jak m.in.: Cagayan de Oro, Cavite, Dżakarta, Makati, Mandalay, Manila, Quezon City, Tangerang oraz Yangon. Współpracownik stacji radiowej 98,7 DZFE „The Master's Touch”, prowadził w niej audycje muzyczne, podczas których omawiał i interpretował m.in. dzieła Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna. Od tego czasu koncertuje w USA, Kanadzie, Polsce, Austrii, Francji, Włoszech i w Tajwanie.
W sobotę młody, utalentowany pianista Jim-Isaac Chua, bo o nim mowa, wystąpi z recitalem w Willi Lentza w Szczecinie.
Wychowywałem się na Filipinach i w Stanach Zjednoczonych, ale studiowałem w Ameryce, Kanadzie i w Polsce – w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo, prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz prof. Mateusza Borowiaka.
Z przyjemnością koncertuję w Polsce – powiedział pianista, Jim-Isaac Chua.
- Bardzo dziękuję za zaproszenie do Willi Lentza w Szczecinie. Nigdy nie byłem w Waszym mieście, które mnie naprawdę zauroczyło. Możliwość zagrania w tak pieczołowicie odrestaurowanej przepięknej Willi – miejscu doskonale znanym w świecie artystycznym, to dla mnie ogromny zaszczyt. Tak więc jest to mój cudowny pierwszy raz – uzupełnił Chua.
Mój repertuar jest bardzo zróżnicowany. Sięgam po kompozycje od muzyki dawnej po współczesną – dodał pianista.
- W sobotę zagram dzieła wielu kompozytorów, między innymi Johanna Sebastiana Bach, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau i Maurice’a Ravela. Uwielbiam wykonywać polską muzykę, stąd w programie znajdą się także utwory Karola Szymanowskiego. Zatem czekam na Państwa o godzinie 19 w Willi Lentza.
Zapraszał Jim-Isaac Chua.
Zobacz także
2019-12-12, godz. 15:05
Miasto skontroluje dotacje dla Stowarzyszenia Brzeg Kultury
Będzie kontrola wszystkich dotacji przyznanych Stowarzyszeniu Brzeg Kultury - zapowiada Dariusz Sadowski ze szczecińskiego magistratu.
» więcej
2019-12-12, godz. 07:53
"Transformacje" Zaborowskiego w Galerii Poziom 4.
Sensualne malarstwo Michała Zaborowskiego od środy można oglądać w Galerii Poziom 4. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
» więcej
2019-12-11, godz. 15:34
W 1989 roku "aktywność ludzi nagle wybuchła"
Jak wyglądał przełom roku 1989 na Pomorzu Zachodnim. W środę na ten temat odbędzie się dyskusja w Centrum Dialogu Przełomy.
» więcej
2019-12-11, godz. 08:27
IPN uruchamia portal internetowy Przystanekhistoria.pl [WIDEO]
Instytut Pamięci Narodowej uruchomi nowy portal internetowy Przystanekhistoria.pl. Portal będzie prezentował m.in. cały dorobek naukowy Instytutu, a także najciekawsze materiały zgromadzone w Archiwum IPN.
» więcej
2019-12-11, godz. 07:02
W Muzeum Powstania Warszawskiego można oglądać prace malarskie K. K. Baczyńskiego
W Muzeum Powstania Warszawskiego można oglądać prace malarskie poety Powstania - Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pretekstem do zorganizowania mini wystawy jest nabycie przez Muzeum akwareli Baczyńskiego "Martwa natura z owocami".
» więcej
2019-12-10, godz. 20:10
Olga Tokarczuk w szczecińskiej Pleciudze. Czytanie noblistki [ZDJĘCIA]
Olga Tokarczuk w szczecińskiej Pleciudze. Oczywiście nie osobiście - w sali kameralnej Teatru Lalek odbyło się czytanie prozy pisarki.
» więcej
2019-12-10, godz. 14:54
Tokarczuk: Nagroda Nobla jest dla mojego pisarstwa ogromnym wsparciem
Olga Tokarczuk, laureatka literackiego Nobla za rok 2018, udzieliła szwedzkiemu publicznemu radiu obszernego wywiadu. Polska noblistka wyznała w nim, co dla niej znaczy ta prestiżowa nagroda.
» więcej
2019-12-10, godz. 13:44
Wokalistka Roxette nie żyje
Nie żyje Marie Fredriksson, wokalistka szwedzkiego zespołu Roxette. Miała 61 lat.
» więcej
2019-12-10, godz. 11:50
Największa na świecie stała wystawa poświęcona Leonardowi da Vinci
W związku z obchodami 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci w Mediolanie otwarto poświęconą mu największą na świecie stałą ekspozycję. Wystawę „Nowa Galeria Leonarda” można oglądać w mediolańskim Muzeum Nauki i Technolog…
» więcej
2019-12-10, godz. 07:10
Złote Globy: rywalizują filmy, zwycięża Netflix
"Marriage story", "Dwóch papieży", "Dolemite is my name" oraz "Irlandczyk" - to najczęściej nominowane filmy. W Los Angeles ogłoszono obrazy, które rywalizować będą o Złote Globy.
» więcej