Zmysłowa poezja Leopolda Staffa i Bolesława Leśmiana do muzyki Bartłomieja Marusika otworzyła we wtorek w Willi Lentza w Szczecinie 6. Meisinger Music Festival. Pieśni wykonała mezzosopranistka Agnieszka Rehlis i gitarzysta Krzysztof Meisinger.
Miniatury nagraliśmy na płycie pod tytułem „Pieśni nocą śpiewane” nominowanej w ubiegłym roku do nagrody „Fryderyka” w kategorii „Album roku, recital solowy” – powiedziała śpiewaczka.
- Współpraca z Krzysztofem to jest coś niesamowitego. Ja spotykałam wspaniałych muzyków, ale tak jak my się rozumiemy, to się bardzo rzadko zdarza. Wykonywaliśmy razem różne pieśni – i Fryderyka Chopina, i Stanisława Moniuszki, czy Franciszka Schuberta. Krzysztof zawsze je instrumentował na gitarę. Po prostu się rozumiemy. Ja słyszę jak on gra, on słyszy, jak ja śpiewam i tak jakoś uzupełniamy się niesamowicie – stwierdziła Agnieszka Rehlis.
Ilekroć przedstawiamy te pieśni, tylekroć spotykają się z bardzo życzliwym przyjęciem – dodał Krzysztof Meisinger.
- Kompozytor Bartłomiej Marusik dał nam wolną rękę, co do tego, jak mamy je interpretować, dlatego te pieśni cały czas dojrzewają, zmieniają się i razem z nami niejako dorastają. I bardzo się cieszę, że przyszło mi je wykonywać z Agnieszką Rehlis. Również jestem szczęśliwy, że koncert w Willi Lentza został tak niesamowicie odebrany i te pieśni mogliśmy tutaj zaprezentować – podsumował gitarzysta.
Kolejny festiwalowy koncert – Recital Krzysztofa Meisingera odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku o godzinie 19 w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie. Wstęp wolny.
Zobacz także
2019-10-22, godz. 16:12
Muzea pomorskie wspólnie zaprezentują dzieje i kulturę Pomorza [WIDEO, ZDJĘCIA]
Ponad 5,5 miliona euro kosztuje remont, modernizacja oraz przygotowanie na nowo wystaw w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
» więcej
2019-10-19, godz. 19:39
Łemkowszczyzna w "Cieniach zapomnianych kultur"
W Kołbaczu po raz 12 rozpoczęły się "Cienie zapomnianych kultur". Jest to cykl wydarzeń, które odbywają się w atmosferze XIII-wiecznego kościoła cysterskiego.
» więcej
2019-10-19, godz. 16:27
Polskie dyktando w Moskwie
W sobotę w Moskwie ponad 250 osób pisało dyktando z języka polskiego. To już dziewiąta edycja sprawdzianu i jednocześnie wspólnej zabawy, która promuje polską kulturę.
» więcej
2019-10-17, godz. 09:44
W Myśliborzu najbliższe dni ze SMAK-iem
SMAK w Myśliborzu w czwartek rozpocznie się po raz 40. To Ogólnopolskie Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty w Myśliborzu, których główną ideą jest poszukiwanie młodych talentów: pisarskich…
» więcej
2019-10-16, godz. 21:10
Polak zdobywcą muzycznego Oscara
Polak zdobywcą Gramophone Classical Music Award, nazywanego "muzycznym Oscarem". Jakub Józef Orlinski, polski śpiewak - kontratenor, zwyciężył w kategorii "młody artysta". Odebrał nagrodę podczas gali w Londynie.
» więcej
2019-10-15, godz. 14:35
Wernisaż: Kobiety w walce o niepodległość Polski [ZDJĘCIA]
"Kobiety w walce o niepodległość Polski" - to tytuł wystawy jaką od wtorku można oglądać w Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie.
» więcej
2019-10-15, godz. 13:09
Zakończył się remont Pałacu Czartoryskich
Po dziewięciu latach zakończył się remont w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Muzeum Narodowe zakończyło prace budowlane i ma już dokumenty od poszczególnych urzędów potrzebne do uzyskania zgody na użytkowanie.
» więcej
2019-10-15, godz. 12:35
Laureatki Bookera o swoim wyróżnieniu
Margaret Atwood mówi o "zaskoczeniu" i "skrępowaniu", Bernardine Evaristo ma nadzieję, że to początek szerszego trendu w literaturze. Laureatki tegorocznej nagrody Bookera - najważniejszego wyróżnienia literackiego na Wyspach - skomentowały…
» więcej
2019-10-12, godz. 13:08
Piotr Moss świętuje złoty jubileusz twórczy w Szczecinie
Piotr Moss, kawaler francuskiego Orderu Sztuki i Literatury „Chevalier dans l’ordre des Arts et des Lettres” świętował w Szczecinie jubileusz 50-lecia pracy twórczej i 70-lecia urodzin.
» więcej
2019-10-12, godz. 11:54
Kraków uczci przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk
Władze Krakowa w oryginalny sposób uczczą przyznanie literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. W nowohuckich Kujawach powstanie las o nazwie "Prawiek", którego nazwa bezpośrednio nawiązuje do jednej z książek pisarki - "Prawiek i…
» więcej