Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

"Niezłe Ziółka". Fot. Piotr Nykowski
"Niezłe Ziółka". Fot. Piotr Nykowski
Nowy sezon teatralny nabiera rumieńców. W piątek w Teatrze Lalek Pleciuga pierwsza w tym sezonie premiera. O 17 rozpocznie się pokaz "Niezłe Ziółka" Magdaleny Mrozińskiej w reżyserii Pawła Aigner'a.
Spektakl opowiada o wywrotowej grupie sztandarowych czarnych charakterów z różnych podań i baśni, która postanawia przeciwstawić się odwiecznej strukturze opowieści dla najmłodszych i dowieść, że zło jest dobre, a dobro złe.

Żeby tego dokonać, muszą zniszczyć mityczną Fabrykę Dobrych Bohaterów - mówi reżyser Paweł Aigner.

- Szalone niedorajdy próbowały niszczyć las. Zamarzyły sobie, aby na świecie istniało tylko zło, co nie jest możliwe, ponieważ zło zawsze miesza się z dobrem. To taka prościutka puenta na koniec. Wydaje mi się, że to będzie szlachetne przesłanie dla dzieci - dodaje Aigner.

Świat małych i dorosłych widzów jest skomplikowany - zaznacza autorka scenariusza Magdalena Mrozińska.

- Zło nieustannie przeplata się z dobrem, a obecność tego pierwszego jest potrzebna, żeby docenić miłe chwile, przyjaźń i zaufanie. To także rozprawa na temat złożoności świata, który nie jest czarny albo biały tylko jest wielowymiarowy. Zarówno świat, jak i jego mieszkańcy - podkreśla Mrozińska.

Pierwszy pokaz w piątek o 17, kolejny w sobotę o 16 i w niedzielę o 11.
Żeby tego dokonać, muszą zniszczyć mityczną Fabrykę Dobrych Bohaterów - mówi reżyser Paweł Aigner.
Świat małych i dorosłych widzów jest skomplikowany - zaznacza autorka scenariusza Magdalena Mrozińska.

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej
27282930313233