Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Materiały prasowe Akademii Sztuki w Szczecinie
Materiały prasowe Akademii Sztuki w Szczecinie
Trzynaście kolęd, między innymi: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Bóg się rodzi”. Akademia Sztuki w Szczecinie wydała świąteczną płytę pod tytułem „Gwiazdkujemy”.
Pomysł zrodził się przy okazji zbliżającego się 10-lecia istnienia Wydziału Wokalnego naszej uczelni – powiedziała dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, profesor Akademii Sztuki –dziekan tego wydziału.

- Zaprosiłam do udziału w nagraniu albumu wszystkich pedagogów śpiewu solowego, a także studentów i absolwentów. W projekcie wzięli także udział studenci i pedagodzy Wydziału Instrumentalnego – uzupełniła profesor.

Nowych aranżacji kolęd podjął się ceniony kompozytor i pedagog Michał Grabowski. Całość jest wyjątkowa i wyróżniająca się ponad dostępne na rynku podobne projekty –dodał kierownik muzyczny wydawnictwa, Bartosz Olejnik.

- Skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, perkusja, janczary, flet, obój klarnet, fagot, waltornia, trąbka, puzon itd. To jest orkiestra specjalnie stworzona na krążek „Gwiazdkujemy” – podsumował Olejnik.

Okładkę płyty zaprojektowała Aleksandra Szwajda, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuki. Rejestracji i masteringu dokonał Witold Mickiewicz w studiu nagrań dźwiękowych Centrum Przemysłów Kreatywnych Uczelni.

Wydanie albumu współfinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Mecenatu kulturalnego Miasta Szczecin ze środków Akademii Sztuki.

Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2020-02-21, godz. 17:22 Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA] Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii. » więcej 2020-02-21, godz. 07:25 "Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów. » więcej 2020-02-19, godz. 08:02 Jubileusz Czarnego Kota Rudego Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-02-18, godz. 17:52 Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] 18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. » więcej 2020-02-16, godz. 15:38 "Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski. » więcej 2020-02-15, godz. 20:19 Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA] Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. » więcej 2020-02-15, godz. 12:00 Premiera w Operze na Zamku Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku. » więcej 2020-02-11, godz. 18:26 "Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira. » więcej 2020-02-09, godz. 16:47 Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara" W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr. » więcej 2020-02-09, godz. 10:38 Oskarowa noc w Radiu Szczecin To najważniejsza noc dla wszystkich kinomanów. Radio Szczecin galę rozdania Oskarów będzie komentować na żywo. » więcej
173174175176177178179