„Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „W żłobie leży” i „Mizerna cicha”. Polskie kolędy i pastorałki zainaugurowały wczoraj cykl koncertowy „Jazz w Willi”. W rezydencji Augusta Lentza własne ich opracowania przedstawili wybitni gitarzyści Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.
Na program wieczoru złożyła się także kompozycja Andrzeja Kurylewicza z filmu „Lalka”. Utwór dedykowaliśmy pamięci zmarłemu niedawno słynnemu brytyjskiemu gitarzyście Jeffowi Beckowi – powiedział Marek Napiórkowski.
- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zagrać w miejscu niezwykłym. Piękna sala kameralna dobrze brzmiąca i tak sobie pomyślałem, że jeżeli wierzyć w reinkarnację, to ja na pewno byłem kiedyś jakimś hrabią, albo kimś takim, bo czułem się tu wyjątkowo dobrze – uzupełnił Napiórkowski.
Muzycy grają na instrumentach, po które sięgają najwybitniejsi gitarzyści na świecie.
Są rzeczywiście wyjątkowe, jednak, żeby na nich grać, trzeba mieć szczególne umiejętności – dodał Artur Lesicki.
- Gram na gitarze George'a Lowdena na modelu O-38, bardzo słynnym instrumencie, który widziałem na aukcji. Pierwszy egzemplarz tej gitary, na której grał Erick Clapton kosztował jedyne 60 tysięcy funtów. Moja na całe szczęście tyle nie kosztowała. Drugi instrument, to jest gitara z 1973 roku – najsłynniejsza dwunastostrunowa Guilt F-50, na której wykonywano piosenki zespołu The Eagles, czy Pink Floyd – stwierdził Artur Lesicki.
Koncert duetu Napiórkowski&Lesicki zakończył się bisem.
Zobacz także
2019-05-12, godz. 17:45
"Połączyliśmy siły zespołów niemieckich i polskich. To co mamy najlepszego z każdego z nich"
Koncert zatytułowany "Na dworze Krystyny Wazówny Królowej Szwecji" to kolejne spotkanie muzyczne na które zaprasza 16. Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej.
» więcej
2019-05-12, godz. 15:18
Ostatnie konkursowe spektakle Kontrapunktu
Przedstawienie „Lwów nie oddamy" Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa, to ostatni spektakl konkursowy Kontrapunktu. Publiczność zobaczy go na scenie Teatru lalek Pleciuga o godzinie 16.30.
» więcej
2019-05-12, godz. 13:46
"Zaczytani w Ogrodzie" w Przelewicach
Na salon literacki "Zaczytani w Ogrodzie" zaprasza Biblioteka - Gminne Centrum Kultury w Przelewicach „Ogród Kultury”.
» więcej
2019-05-12, godz. 12:43
"Szwajowa Niedziela" w Starej Rzeźni
Dzień poświęcony pamięci szczecińskiej pisarki i dziennikarki telewizyjnej Moniki Szwai - w niedzielę w Starej Rzeźni. "Szwajowa Niedziela" odbędzie juz po raz czwarty.
» więcej
2019-05-11, godz. 18:26
Muzyka Dawna rozbrzmi w Szczecinie
Pierwszy koncert 16. Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej już w sobotę wieczorem. Organizatorzy zapraszają w ciągu dwóch weekendów na pięć wydarzeń festiwalowych.
» więcej
2019-05-11, godz. 17:25
Konkurs wokalny z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki
Koło Naukowe Wokalistów Odeon przy Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie pod opieką prof. Joanny Tylkowskiej-Drożdż, organizuje I Wydziałowy Konkurs Wokalny w Ogrodzie Zimowym Akademii Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2019-05-11, godz. 10:52
Kontrapunkt finiszuje. Weekend bogaty w wydarzenia
Kontrapunkt, czyli 54. Przegląd Teatrów Małych Form małymi krokami zmierza do mety.
» więcej
2019-05-11, godz. 10:05
Jedyny taki konkurs w Polsce
Niemal 30 recytatorów głównie z Zachodniopomorskiego, weźmie udział w rozpoczynających się w sobotę w Szczecinie 15. Spotkaniach ze Sztuką Słowa „Wiara-Nadzieja-Miłość".
» więcej
2019-05-10, godz. 10:13
Sunrise Festival na dłużej w Kołobrzegu
Sunrise Festival pozostanie w Kołobrzegu przez kolejne trzy lata. Miejscowy urząd podpisał właśnie umowę z organizatorem imprezy na tak długą dzierżawę terenów po byłym lotnisku na osiedlu Podczele.
» więcej
2019-05-10, godz. 09:52
Kontrapunkt po raz pierwszy w Świnoujściu
Spektakle, w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form, pokazywane będą w Domu Kultury w Świnoujściu.
» więcej