Wydział Wokalny Akademii Sztuki w Szczecinie obchodzi 10-lecie istnienia. W piątek w siedzibie uczelni premiera opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Odtwórcami głównych ról są studenci Wydziału Wokalnego. Nad spektaklem pracowała właściwie cała Akademia – powiedziała dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, dziekan Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.
- Wydział Instrumentalny, Wokalny, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Grafiki i Wydział Sztuki Mediów. Każdy z tych Wydziałów - pedagodzy oraz studenci są zaangażowani w tę produkcję. Razem stanowi to ok. 125 osób. Dzięki czemu mogliśmy stworzyć nowoczesny, profesjonalny spektakl operowy nie będąc zawodową operą, tylko uczelnią – uzupełniła Ewa Filipowicz-Kosińska.
Reżyserię powierzono znanemu dramaturgowi Tadeuszowi Kabiczowi.
- Skupiliśmy się na tematach zawartych w tej operze, czyli na walce dobra ze złem; nad refleksją, czym jest dobro, czym jest zło, czym jest świat pozbawiony sztuki i co sztuka wnosi do naszego dzisiejszego świata. Są to tematy, które są uniwersalne oraz będą zawsze ważne i warte poruszania, i mam nadzieję, że nasz projekt również taki jest – podsumował Tadeusz Kabicz.
Premiera „Czarodziejskiego Fletu” Mozarta w piątek o godzinie 20 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości 40 – siedzibie Akademii Sztuki. W sobotę 13 maja – o tej samej godzinie, natomiast w niedzielę, 14 maja – o godzinie 18.
Zobacz także
2019-08-15, godz. 12:13
Sacrum Non Profanum: Orkiestry dęte grają utwory Moniuszki
Ponad stu wykonawców z wielu krajów Europy od środy uczestniczy w międzynarodowych warsztatach moniuszkowskich w Łobzie organizowanych w ramach festiwalu „Sacrum Non Profanum”.
» więcej
2019-08-14, godz. 14:00
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego na Festiwalu „Sacrum Non Profanum” [ZDJĘCIA]
Każdego roku w Sali Koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach prezentowane są prawykonania utworów dziewięciu młodych kompozytorów. Wykonawcami są uczniowie, studenci i pedagodzy uczelni oraz szkół…
» więcej
2019-08-13, godz. 15:04
"Litanie Ostrobramskie" Moniuszki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
W poniedziałek w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum” w bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie wystąpili wybitni polscy soliści, Chór im. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie oraz…
» więcej
2019-08-13, godz. 12:02
Grand Prix SAWP dla Szymona Wyrzykowskiego
Szymon Wyrzykowski, dyrektor Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego im. Jana Szyrockiego w Szczecinie, otrzymał Grand Prix Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.
» więcej
2019-08-13, godz. 08:42
Barwy świata w Kołobrzegu - zaczyna się Interfolk
Artyści m.in. z Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Turcji, Gruzji i oczywiście - Polski - wezmą udział w festiwalu Interfolk.
» więcej
2019-08-12, godz. 11:18
"Litanie Ostrobramskie" Moniuszki w Berlinie [ZDJĘCIA]
XV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sacrum Non Profanum” zawitał w niedzielę w Berlinie.
» więcej
2019-08-11, godz. 16:06
Kolejne muzyczne spotkania w Kołowie [WIDEO, ZDJĘCIA]
W Kołowie odbyły się siódme letnie spotkania z muzyką „W dzień ponury - Kresy”.
» więcej
2019-08-11, godz. 10:22
Ińskie Lato Filmowe rozkręca się [ZDJĘCIA]
Projekcje, koncerty i dyskusje. 46. Ińskie Lato Filmowe rozwija się. Byli pierwsi znakomici goście, były gorące dyskusje i dobra zabawa na koncercie "Bubu Króla".
» więcej
2019-08-11, godz. 09:56
„Straszny Dwór” na festiwalu „Sacrum Non Profanum” [WIDEO, ZDJĘCIA]
Znane arie i pieśni z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki zabrzmiały w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu „Sacrum Non Profanum”.
» więcej
2019-08-10, godz. 19:17
Ostatni dzień Festiwalu im. Marka Grechuty
Kilkanaście koncertów, spotkania autorskie, wystawy fotografii i malarstwa - to wszystko na Festiwalu im. Marka Grechuty.
» więcej