Wydział Wokalny Akademii Sztuki w Szczecinie obchodzi 10-lecie istnienia. W piątek w siedzibie uczelni premiera opery „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Odtwórcami głównych ról są studenci Wydziału Wokalnego. Nad spektaklem pracowała właściwie cała Akademia – powiedziała dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, dziekan Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.
- Wydział Instrumentalny, Wokalny, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Grafiki i Wydział Sztuki Mediów. Każdy z tych Wydziałów - pedagodzy oraz studenci są zaangażowani w tę produkcję. Razem stanowi to ok. 125 osób. Dzięki czemu mogliśmy stworzyć nowoczesny, profesjonalny spektakl operowy nie będąc zawodową operą, tylko uczelnią – uzupełniła Ewa Filipowicz-Kosińska.
Reżyserię powierzono znanemu dramaturgowi Tadeuszowi Kabiczowi.
- Skupiliśmy się na tematach zawartych w tej operze, czyli na walce dobra ze złem; nad refleksją, czym jest dobro, czym jest zło, czym jest świat pozbawiony sztuki i co sztuka wnosi do naszego dzisiejszego świata. Są to tematy, które są uniwersalne oraz będą zawsze ważne i warte poruszania, i mam nadzieję, że nasz projekt również taki jest – podsumował Tadeusz Kabicz.
Premiera „Czarodziejskiego Fletu” Mozarta w piątek o godzinie 20 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy al. Niepodległości 40 – siedzibie Akademii Sztuki. W sobotę 13 maja – o tej samej godzinie, natomiast w niedzielę, 14 maja – o godzinie 18.
Zobacz także
2024-03-02, godz. 13:59
Premiera w goleniowskim teatrze
W Teatrze Brama w Goleniowie w sobotę wieczorem premiera autorskiego spektaklu "Voices" - (Głosy). To muzyczna opowieść będąca efektem ich podróży po świecie, podczas realizacji wielu międzynarodowych projektów w ostatnich lata…
» więcej
2024-03-02, godz. 08:06
Potężna „Ósemka” zabrzmiała w dwusetną rocznicę urodzin Antona Brucknera. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA]
„Symfoniczny boa dusiciel”. Tak Johannes Brahms określił austriackiego kompozytora tworzącego w XIX wieku innowacyjne symfonie, które wywarły ogromny wpływ na światową muzykę klasyczną.
» więcej
2024-03-01, godz. 09:15
Dwusetna rocznica urodzin Brucknera z Rune Bergmannem w Filharmonii
Dzięki innowacyjnemu podejściu do komponowania wywarł znaczący wpływ na muzykę klasyczną. Cały świat obchodzi dwusetną rocznicę urodzin jednego z największych symfoników wszech czasów, Antona Brucknera. Filharmonia im. Mieczysława…
» więcej
2024-02-29, godz. 15:21
Złoty ekslibris dla Rafała Podrazy
Złoty ekslibris Książnicy Pomorskiej - najwyższe, honorowe wyróżnienie przyznawane przez bibliotekę - otrzyma Rafał Podraza - dziennikarz, autor książek biograficznych, specjalista od rodziny Kossaków i historii polskiej piosen…
» więcej
2024-02-29, godz. 07:53
Film o "Bacy". Kawał historii Szczecina i Świnoujścia
Powstaje film dokumentalny o Wojciechu Hawryszuku.
» więcej
2024-02-29, godz. 07:23
Kto w kolejce do Oscara?
Zakończyło się głosowanie członków Amerykańskiej Akademii Filmowej na oscarowych kandydatów. Statuetki zostaną przyznane w 24 kategoriach, a ceremonia ich wręczenie odbędzie się w Hollywood 10 marca.
» więcej
2024-02-28, godz. 23:50
Zespół Dżamani zagrał w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA]
Minikoncert odbył się w ramach kolejnej odsłony cyklu [3x1].
» więcej
2024-02-27, godz. 18:00
Dżamanizm w Radiu Szczecin... [ZDJĘCIA, WIDEO]
To w ramach kolejnego wydania cyklu [3x1].
» więcej
2024-02-26, godz. 16:51
Protest aktorów Teatru Współczesnego: "Teatr to nie firma"
Aktorzy Teatru Współczesnego walczą o lepszy byt dla siebie i teatru.
» więcej
2024-02-26, godz. 14:27
Fryderyki 2024: artyści z naszego regionu reagują na nominacje
Łona, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik, Marek Pędziwiatr i Lesław Matecki mają szanse na statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej.
» więcej