Cztery ostatnie zespoły śpiewacze stanęły wczoraj na konkursowej scenie. W kategoriach chórów jednorodnych i mieszanych walczyły o brązowe, srebrne i złote dyplomy, nagrodę Burmistrza Międzyzdrojów oraz Grand Prix. Dobiega końca 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego.
Koncert otworzył Chór „La Musica” z Lublina pod dyrekcją Karoliny Filipczak-Sulimy.
- Festiwal jest dla nas bardzo ważny ponieważ wybierałyśmy się na niego od wielu lat. W tym roku na konkursie międzynarodowym Cantantes Lublinensis wygrałyśmy nominację do międzyzdrojskiego festiwalu, więc bardzo chętnie przyjechałyśmy, by uczestniczyć w tym wydarzeniu. To jest dla nas zaszczyt, że możemy też podpatrzeć i posłuchać inne chóry, i być w tak zacnym gronie – powiedziała Karolina Filipczak-Sulima.
Wystąpił także Męski Zespół Wokalny „I Signori” z Wrocławia prowadzony przez Izabellę Polakowską-Rybską oraz Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza.
- Festiwal w Międzyzdrojach – miejsce kultowe. Jan Szyrocki – magnes, który przyciąga wszystkie najlepsze zespoły chóralne do tego miejsca, gdzie był, tworzył i działał Jan Szyrocki. Tu jest doskonała atmosfera dla chórów, tutaj mamy czas na to, żeby pokazywać naszą pasję. Dla nas to wyróżnienie – podkreślił prof. Mróz.
Dziś poznamy laureatów konkursu. Koncert finałowy w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach rozpocznie się o godzinie 19.30. Wstęp wolny.
Więcej o festiwalu w magazynie „Trochę kultury”.
Zobacz także
2024-07-28, godz. 10:34
Amerykańska gwiazda wystąpi w Warszawie
To nie tylko wielkie show sceniczne, ale też szansa dla światowych gospodarek. Amerykańska gwiazda muzyki pop, Taylor Swift za kilka dni wystąpi w Warszawie na trzech koncertach - 1,2 i 3 sierpnia.
» więcej
2024-07-27, godz. 11:27
"Mendygrałki" w Trzebieży. Koncert ze wspomnieniem kapitana
"Mendygrałki", czyli spotkania z pieśnią o morzach i oceanach. Koncert poświęcony twórczości kapitana Andrzeja Mendygrała już w sobotę na przystani w Trzebieży.
» więcej
2024-07-25, godz. 17:18
Walka o wolność na grafikach. Wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA]
Walka o wolność na grafikach, czyli wystawa w Muzeum Narodowym "Powstanie warszawskie. Pamięć przetworzona".
» więcej
2024-07-25, godz. 13:35
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja ze wsparciem
Od ponad dwudziestu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową - to Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.
» więcej
2024-07-24, godz. 22:50
Queenkutee wystąpiła w studiu Radia Szczecin. [ZDJĘCIA, WIDEO]
Minikoncert odbył się w ramach letniego wydania cyklu [3x1].
» więcej
2024-07-24, godz. 13:36
Trwają przygotowania do jubileuszowego Pol'and'Rock Festival
Służby i setki wolontariuszy przygotowują się do jubileuszowego, 30. Pol'and'Rock Festivalu na lotnisku w Broczynie koło Czaplinka.
» więcej
2024-07-23, godz. 20:46
Weronika Włodarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie najlepsza w Los Angeles [ZDJĘCIA]
Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Golden Classical Music Awards w Los Angeles skupił około 200 młodych solistów w kategoriach instrumentów smyczkowych, dętych, fortepianu i śpiewu.
» więcej
2024-07-23, godz. 19:19
[3x1]... znienacka! [WIDEO, ZDJĘCIA]
Czyli po raz pierwszy w lipcu!
» więcej
2024-07-23, godz. 08:09
Szczeciński chór podbija Chiny
Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie podbija Chiny. Zespół prowadzony przez dyrygentkę Sylwię Fabiańczyk-Makuch pojechał w trasę koncertową aż do Państwa Środka.
» więcej
2024-07-22, godz. 20:39
Tomasz Szczęsny pierwszym profesorem belwederskim wśród szczecińskich smyczkowców [ZDJĘCIA]
Tomasz Szczęsny prowadzący klasę wiolonczeli w Akademii Sztuki w Szczecinie, koncertmistrz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza został pierwszym profesorem belwederskim wśród szczecińskich smyczkowców.
» więcej