Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Znamy program XI edycji Festiwalu Czytania "Odkrywcy Wyobraźni". Odbędzie się 24 - 26 listopada 2023 w Książnicy Pomorskiej.
W ramach festiwalu, zaplanowano spotkania autorskie, głośne czytanie wybranych fragmentów literatury przez lektorów i aktorów oraz wydarzenia towarzyszące.

Zbudowanie programu - jak co roku - bywa trudne - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca i producent Festiwalu Czytania: - Ogranicza nas bardzo czas i możliwości finansowe, bo ilość wydawnictw, książek, tytułów i autorów jest tak duża, że człowiek się tylko głowi i zadaje sobie pytanie: "dlaczego tego muszę wybrać, a temu podziękować", tworząc ten program. Oczywiście mamy takie punkty stałe, jak choćby literackiego Nobla. Punktem stałym jest też nasz gość - Krystyna Czubówna...

Udało nam się zaprosić kilku świetnych autorów, miedzy innymi przyjedzie Wojciech Tochman, Marta Abramowicz, Wojciech Bonowicz i Maja Wolny - kontynuuje Muszyński: - W takim najgorszym okresie rosyjskiej agresji na Ukrainę, pojechała do Rosji, do tych miast najmniejszej, czyli tzw. prowincji. Chciała się dowiedzieć od Rosjan, co oni tak naprawdę myślą o tej wojnie. I o tym jest ta książka...

Tradycyjnie, po raz czwarty podczas festiwalu poznamy laureata tegorocznej Nagrody literackiej Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Nominacje do nagrody otrzymało 5 autorów: Jolanta Aniszewska za "Zamęt", Nina Igielska za" Oddech", Jarek Skurzyński za mini powieść "Lakier", Alex Wieseltier za zbiór opowiadań "Krzywe zwierciadło" oraz Jerzy Żelazny za powieść "Gdy milknie kos".
Zbudowanie programu - jak co roku - bywa trudne - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca i producent Festiwalu Czytania.
Udało nam się zaprosić kilku świetnych autorów, miedzy innymi przyjedzie Wojciech Tochman, Marta Abramowicz, Wojciech Bonowicz i Maja Wolny - kontynuuje Muszyński.

Zobacz także

2022-11-07, godz. 14:27 „Dziady Moje” nowa wystawa w Szczecinie [ZDJĘCIA] Wystawę prac Kuby Konarzewskiego malarza, fotografa i scenografa - „Dziady Moje” można oglądać w najmłodszej galerii wystawienniczej w Szczecinie "Zapach Sztuki". » więcej 2022-11-06, godz. 12:54 Willa Lentza w rytmie poloneza [WIDEO, ZDJĘCIA] Projekcja polskiej epopei narodowej „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy ze słynnym finałowym polonezem Wojciecha Kilara, koncert zespołu Tomasza Tomaszewskiego i spektakl Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, to tylko niektóre… » więcej 2022-11-06, godz. 08:13 Polskie filmy w Chicago W Chicago rozpoczynają się pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie zobaczą ponad 60 produkcji zarówno fabularnych jak i dokumentalnych. To największy pokaz polskiego kina poza granicami naszego kraju. » więcej 2022-11-05, godz. 14:30 W Willi Lentza „Poloneza czas zacząć...” Ruszyła kampania wpisu poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do akcji włączyła się Willa Lentza w Szczecinie dzisiejszym wydarzeniem pod tytułem „Polonez&Willa”. » więcej 2022-11-05, godz. 09:38 Chór im. prof. Jana Szyrockiego zainaugurował obchody 70-lecia istnienia [WIDEO, ZDJĘCIA] Trzema bisami i gromkimi brawami publiczności śpiewającej z artystami, zakończył się wczoraj w Radiu Szczecin koncert Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. » więcej 2022-11-05, godz. 09:16 Najnowszy film Marka Osajdy. Przedstawił historię znanego plakacisty Historię Lexa Drewińskiego, twórcy plakatów nagradzanych na prestiżowych konkursach na całym świecie, opowiedział w swoim najnowszym filmie Marek Osajda. » więcej 2022-11-05, godz. 08:43 Spotkanie z Agnieszką Holland. "O Holokauście nie wolno nam zapomnieć" Wybitna reżyserka filmowa Agnieszka Holland gościem Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Spotkanie z nią było częścią programu wystawy Natalii Romik "Kryjówki. Architektura przetrwania". » więcej 2022-11-04, godz. 14:48 Ekologiczne meble i przedmioty na wystawie w INKU [ZDJĘCIA] Meble i przedmioty do domowego użytku, te vintage i nowoczesne, z ekologicznych materiałów - to wszystko prezentowane będzie od piątku na wystawie "Baltic Home 2. Lokalny dialog" w szczecińskim Inkubatorze Sektorów Kreatywnych. » więcej 2022-11-04, godz. 08:55 Chór imienia Profesora Jana Szyrockiego ma 70 lat [ZDJĘCIA Pięćdziesiąt lat pracy artystycznej zespołu pod ręką jednego dyrygenta, to ewenement nie tylko w historii szczecińskiej chóralistyki, ale także fenomen na scenie krajowej i międzynarodowej. Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego… » więcej 2022-11-01, godz. 20:30 Piotr Wardziukiewicz z laurem 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022 Ponad jedenaście tysięcy uczestników zgłosiło się do 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022. W gronie laureatów znalazł się Piotr Wardziukiewicz - wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecini… » więcej
74757677787980