Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Bartłomiej Nizioł – skrzypek. Fot. Materiały promocyjne artysty
Bartłomiej Nizioł – skrzypek. Fot. Materiały promocyjne artysty
Życiorysy każdego z kompozytorów, których dzieła wybrzmią w piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie mogłyby posłużyć za doskonały scenariusz do niejednego filmu. Bohaterami wieczoru będą bowiem: Roman Palester, Stanisław Skrowaczewski i Henryk Wars.
Solistami wieczoru będą światowej sławy i klasy artyści: pianista Piotr Sałajczyk, klarnecista Krzysztof Grzybowski oraz skrzypek Bartłomiej Nizioł. - Wykonamy nieznany Koncert potrójny na skrzypce, klarnet, fortepian i orkiestrę Stanisława Skrowaczewskiego w setną rocznicę jego urodzin – powiedział Bartłomiej Nizioł.

- To koncert z dużą ilością instrumentów perkusyjnych, bardzo rytmiczny, a jednocześnie kilka części zupełnie spokojnych. Wręcz jedna część nawiązuje troszeczkę do baroku. Koncert składa się z pięciu części. Instrumenty solowe mają każdy po kolei swój moment, gdzie można pokazywać swoją wirtuozerię i jakby podkreślić charakter instrumentu. Także bardzo ciekawa kompozycja – uzupełnił Bartłomiej Nizioł.

Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Norbert Twórczyński. Początek koncertu o godzinie 19.

Program
• Henryk Wars – Maalot
• Stanisław Skrowaczewski – Koncert potrójny na skrzypce, klarnet, fortepian i orkiestrę
• Roman Palester – Pieśń o ziemi – muzyka z baletu

Wykonawcy
Bartłomiej Nizioł – skrzypce
Krzysztof Grzybowski – klarnet
Piotr Sałajczyk – fortepian
Norbert Twórczyński – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2023-07-20, godz. 14:30 Muzyka z Antypodów w Szczecinie! » więcej 2023-07-15, godz. 13:32 „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” [ZDJĘCIA] „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” - to tytuł wystawy, którą od soboty można zobaczyć w Muzeum Żydowskim z Mykwą w niemieckim Schwedt. » więcej 2023-07-14, godz. 09:14 "Europejskie gułagi" - nowa wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA] Ponad 800 obozów pracy przymusowej funkcjonowało na terenach Europy Środkowo-Wschodniej po drugiej wojnie światowej w krajach zdominowanych przez reżimy komunistyczne. W ciągu kolejnej dekady - na terenach Wschodnich Niemczech, Polsce… » więcej 2023-07-08, godz. 20:13 Gwiazdy błyszczą w międzyzdrojskiej alei [ZDJĘCIA] Był blask fleszy i celebra - w sobotę na trwałe odcisk dłoni na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach pozostawili Tadeusz Huk, Katarzyna Glinka, Stefan Friedmann, Ewa Gawryluk i Karol Strasburger. » więcej 2023-07-08, godz. 08:11 W Sorrento przedsmak 5. edycji Alei Gwiazd Piosenki ery big beatu w nowej odsłonie zabrzmiały w piątek w szczecińskiej Willi Sorrento. Na scenie stanęły razem - znana z interpretacji przebojów sprzed lat Barbara Włodarczyk i śpiewaczka operowa Zuzanna Ciszewska. » więcej 2023-07-06, godz. 20:35 Festiwal gwiazd ruszył w Międzyzdrojach W czwartek w Międzyzdrojach ruszył 26. Festiwal Gwiazd. » więcej 2023-07-04, godz. 07:12 Grand Prix dla Don Diri Don Wielki sukces szczecińskiego chóru dziecięcego w Hiszpanii. Chór Don Diri Don zdobył Grand Prix konkursu Chorus Inside Spain - Loret de Mar. » więcej 2023-07-04, godz. 06:44 Morza szum... Wystawa "Pod masztami" [WIDEO, ZDJĘCIA] Marynistyczny Szczecin na obrazach, czyli szczecińskie Stowarzyszenie Marynistów Morskich zaprasza na wystawę "Pod Masztami" w Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego. » więcej 2023-07-03, godz. 16:37 "Magia obłoków" na otwarcie Teatru Polskiego już za miesiąc [ZDJĘCIA] Premierą "Magii obłoków" z piosenkami Marka Grechuty i Jana Kanty Pawluśkiewicza za miesiąc rozpocznie się nowa karta historii Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2023-07-02, godz. 14:12 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej na II Fikuśnym Festiwalu Literatury [ZDJĘCIA] Cały dzień II Fikuśnego Festiwalu Literatury w Szczecinie poświęcony jest Wisławie Szymborskiej. Polska laureatka Nagrody Nobla urodziła się dokładnie 100 lat temu, 2 lipca. » więcej
53545556575859