W konkursie na stanowisko dyrektora Filharmonii w Szczecinie wpłynęły trzy oferty.
Po przeprowadzeniu wieloetapowego postępowania konkursowego Komisja rekomendowała Prezydentowi Miasta Szczecin na stanowisko dyrektora instytucji kandydaturę Przemysława Neumanna. Prezydent Piotr Krzystek zaakceptował rekomendację.
Przemysław Neumann urodził się w 1979 roku w Poznaniu. Jest absolwentem m.in. poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na kierunku Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz prof. Antoniego Grefa. W 2017 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki, a w 2019 został profesorem macierzystej uczelni.
Przemysław Neumann urodził się w 1979 roku w Poznaniu. Jest absolwentem m.in. poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego na kierunku Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie prof. Jerzego Salwarowskiego oraz prof. Antoniego Grefa. W 2017 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki, a w 2019 został profesorem macierzystej uczelni.
Według Komisji konkursowej wyróżniał się kompetencjami merytorycznymi, koncepcyjnymi oraz osobowościowymi. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, iż od ośmiu sezonów artystycznych pełnił funkcję dyrektora Filharmonii im. Józefa Elsnera w Opolu, co w ocenie Komisji konkursowej daje rękojmię znajomości obszaru działań samej instytucji jak i prowadzącego oraz zarządzającego nią dyrektora.
Przemysław Neumann nakreślił spójną koncepcję połączenia dotychczasowego profilu Filharmonii w Szczecinie, włączając w to edukację najmłodszych, z chęcią eksplorowania nowych acz zgodnych z profilem instytucji kierunków działania. To wszystko w ocenie Komisji konkursowej daje z jednej strony pewność utrzymania, a z drugiej ufność zwiększenia już uznanej, wysokiej jakości działalności Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Zobacz także
2020-08-14, godz. 07:39
47. Ińskie Lato Filmowe wciąż zaskakuje widzów [ZDJĘCIA]
W czwartek odbyła się plenerowa prezentacja słuchowiska Macieja Drygasa "Moja góra". Przesłuchanie zaplanowano na jednym ze wzgórz, obok Ińska z jeziorkiem w tle.
» więcej
2020-08-12, godz. 21:36
Finał "Sacrum Non Profanum" w studiu Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Bisy, kwiaty i zachwyt publiczności zamknęły ostatni koncert XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
» więcej
2020-08-12, godz. 15:55
"Koncert Papieski" na "Sacrum Non Profanum" w katedrze [ZDJĘCIA]
Popularne utwory wokalne Bacha, Händla, Mozarta, Rossiniego i słynna "Barka" umiłowana przez Jana Pawła II, zabrzmiały w szczecińskiej katedrze w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
» więcej
2020-08-12, godz. 07:33
"Sacrum Non Profanum" w studiu koncertowym Radia Szczecin
O godzinie 19 w studiu Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum".
» więcej
2020-08-11, godz. 17:35
Grand Prix "Sacrum Non Profanum" dla Leszka Skrli [ZDJĘCIA]
Jury XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum" przyznało jednogłośnie profesorowi Leszkowi Skrli nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Stowarzyszenie SAWP za niedoścignione interpretacje dzieł Marka Jasińskiego…
» więcej
2020-08-11, godz. 13:04
Adam Woronowicz gościem Ińskiego Lata Filmowego [ZDJĘCIA]
Adam Woronowicz - znany aktor filmowy i teatralny gościem na 47. Ińskim Lecie Filmowym. Aktor prezentował w poniedziałek na pomoście nad jeziorem Ińsko "Pamiętnik Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego.
» więcej
2020-08-10, godz. 18:41
Kolejny dzień Ińskiego Lata Filmowego
Bartosz Topa, znany aktor filmowy i teatralny, gości na 47. Ińskim Lecie Filmowym. Pokazał tu film Moniki Jordan-Młodzianowskiej "Żelazny most".
» więcej
2020-08-10, godz. 14:51
"Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara
Film "Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy".
» więcej
2020-08-10, godz. 11:35
Pierwszy koncert na odrestaurowanych organach Grüneberga w Konarzewie [ZDJĘCIA]
120-letnie organy Barnima Grüneberga w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie rozbrzmiały po raz pierwszy po przeprowadzeniu ich gruntownego remontu.
» więcej
2020-08-08, godz. 20:13
47. Ińskie Lato Filmowe. Jednym z gości - Lech Majewski
Swoje prace pokazywał w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, w paryskim Luwrze czy na Biennale w Wenecji. Od soboty przez najbliższy tydzień - w Ińsku.
» więcej