Przedłużona magia świąt Bożego Narodzenia. Wczoraj w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmiały najpiękniejsze kolędy w opracowaniu Michała Grabowskiego.
Na scenie Złotej Sali wystąpili m.in. studenci i pedagodzy Wydziałów Instrumentalnego oraz Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.
Wieczór zorganizowaliśmy z okazji 10. lecia kształcenia na Kierunku Wokalistyka naszej uczelni – powiedziała pomysłodawczyni koncertu, dziekan Wydziału Wokalnego, dr hab. Ewa Filipowicz-Kosińska, prof. AS.
- Kolędy były przygotowywane przez wszystkie klasy wokalne, w związku z tym każdy pedagog miał powierzoną jedną kolędę. Niektóre klasy były połączone, bo kolęd było trzynaście, a pedagogów mamy piętnastu. Staraliśmy się tak ułożyć program, żeby kolędy były przeplatane, żebyśmy mogli się zanurzyć, np. w tę liryczną „Li, li, laj”, żeby program był miły i bardzo ciekawy do odbioru – uzupełniła dziekan.
Pierwszą wykonawczynią była Weronika Włodarczyk – studentka klasy śpiewu dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS.
- To dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa. Wielką wartością dla wszystkich studentów było to, że mogliśmy wystąpić wspólnie na scenie z naszymi pedagogami. Bez nich przecież nie potrafilibyśmy śpiewać. Także serdecznie dziękujemy wszystkim pedagogom oraz Filharmonii w Szczecinie za ugoszczenie nas – podsumowała Weronika Włodarczyk.
Gorąco oklaskiwanych wokalistów oraz studentów i pedagogów Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki, a także muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie prowadził Bartosz Olejnik.
Zobacz także
2024-03-23, godz. 17:17
"Pasja według św. Jana" w Kaplicy Baptystów
Na "Pasję według św. Jana" Jana Sebastiana Bacha zaprasza w sobotę do Kaplicy Baptystów Fundacja Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie.
» więcej
2024-03-23, godz. 16:33
Pianista Ignacy Lisiecki owacyjnie przyjęty w Złotej Sali Filharmonii [ZDJĘCIA]
Dokonał wielu światowych prawykonań utworów kompozytorów muzyki współczesnej, w tym Jemu dedykowanych. Występuje z najlepszymi orkiestrami po obu stronach globu. Lista dokonań artysty jest nieskończenie długa. Ignacy Lisiecki -…
» więcej
2024-03-22, godz. 11:02
Ignacy Lisiecki zagra Aleksandra Tansmana w Złotej Sali Filharmonii
Regularny gość najsłynniejszych sal koncertowych na świecie. Prosto z Japonii, gdzie piastuje zaszczytną funkcję dyrektora artystycznego słynnego Hakushu Hall Ensemble w Yanagawie, przyjechał do Szczecina. Polski pianista Ignacy Lisiecki…
» więcej
2024-03-22, godz. 09:11
W Szczecinie dojdzie do starcia młodych głosów operowych
To będzie starcie młodych głosów operowych z całego świata. Taki konkurs odbędzie się w Szczecinie.
» więcej
2024-03-21, godz. 09:11
Rusza 14. Wiosenny Ogólnopolski Konkurs Gitarowy
Soliści i zespoły kameralne z całej Polski. Muzyka z różnych epok, od dawnej po współczesną. W Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie rusza 14. edycja Wiosennego Ogólnopolskiego Konkursu…
» więcej
2024-03-21, godz. 07:43
"Wojtuś" w Starej Rzeźni, czyli rzecz o resocjalizacji w Polsce
Dominik Czech, szczeciński twórca filmowy w środę po raz pierwszy pokazał na premierze technicznej, swój najnowszy film "Wojtuś". W sali Starej Rzeźni zaprezentowano 42-minutową fabułę.
» więcej
2024-03-20, godz. 17:52
Nadchodzi Kontrapunkt. Atrakcji co niemiara [ZDJĘCIA]
Za niespełna miesiąc w Szczecinie rozpocznie się 57. Kontrapunkt czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny.
» więcej
2024-03-19, godz. 12:29
Louis Dowdeswell i Orkiestra Wojskowa zamknęli Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Trębaczy
Nagrywa muzykę do Oscarowych filmów. Uznany za jednego z najwybitniejszych trębaczy na świecie. 30-letni Brytyjczyk, Louis Dowdeswell brawurowo zamknął Szczeciński Konkurs i Festiwal Trębaczy w Złotej Sali Filharmonii.
» więcej
2024-03-19, godz. 06:55
Jubileusz BTD. Dofinansowanie w ramach prezentu
Wojewódzkie wsparcie dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie - to z okazji 70-lecie istnienia.
» więcej
2024-03-18, godz. 12:47
Berlińskie techno na liście światowego dziedzictwa UNESCO
Berlińska scena techno od tego tygodnia jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Do niemieckiej listy dodano sześć nowych pozycji, ale właśnie ta jest najbardziej komentowana.
» więcej