Naukę muzyki rozpoczęła w wieku pięciu lat na fortepianie. Talent wokalny odkryła w rodzinnym Szczecinie podczas obowiązkowych zajęć w chórze szkolnym. Po maturze studiowała w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Ukończyła je w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
We wtorek, 12 marca 2024 roku w Willi Lentza Alicja Węgorzewska kreowała główną rolę w Opericie Astora Piazzolli „María de Buenos Aires”.
To nie jest jedyna Maria, jaką wyśpiewałam na wielu scenach – powiedziała Alicja Węgorzewska.
- Maria, Maria... – to Maria Leonarda Bernsteina, ale María Astora Piazzolli jest historią o kobiecie, która tańczy tango, która jest, no właściwie dzieckiem ulicy. Umiera i rodzi się na nowo, ale to narodzenie jest przenośne. María de Buenos Aires brzmi również na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. To inscenizacja Michała Znanieckiego – bardzo wstrząsająca i w warstwie choreograficznej, reżyserskiej, i muzycznej pod dyrekcją Hadriana Tabęckiego. Ale dzisiaj ta intymność, ta bliskość, to współdziałanie z aktorami, z muzykami, to jest inny wymiar i zupełnie dla mnie nowe dotknięcie Maríi de Buenos Aires – uzupełniła mezzosopranistka.
Publiczność Willi Lentza gorąco przyjęła artystkę.
- Z całego serca dziękuję wspaniałej szczecińskiej publiczności za aplauz, za owacje na stojąco. Na prawdę jestem głęboko wzruszona, że mogę tu być i śpiewać tę piękną partię, która głęboko leży w moim sercu – stwierdziła śpiewaczka.
Operita „María de Buenos Aires” z Alicją Węgorzewską będzie powtórzona dziś o godzinie 19.
Spotkanie z mezzosopranistką w świątecznej „Kawiarence muzycznej” Radia Szczecin, 31 marca 2024 w godzinach 10.05 – 12.00.
Zobacz także
2024-03-02, godz. 13:59
Premiera w goleniowskim teatrze
W Teatrze Brama w Goleniowie w sobotę wieczorem premiera autorskiego spektaklu "Voices" - (Głosy). To muzyczna opowieść będąca efektem ich podróży po świecie, podczas realizacji wielu międzynarodowych projektów w ostatnich lata…
» więcej
2024-03-02, godz. 08:06
Potężna „Ósemka” zabrzmiała w dwusetną rocznicę urodzin Antona Brucknera. Filharmonia w Szczecinie [ZDJĘCIA]
„Symfoniczny boa dusiciel”. Tak Johannes Brahms określił austriackiego kompozytora tworzącego w XIX wieku innowacyjne symfonie, które wywarły ogromny wpływ na światową muzykę klasyczną.
» więcej
2024-03-01, godz. 09:15
Dwusetna rocznica urodzin Brucknera z Rune Bergmannem w Filharmonii
Dzięki innowacyjnemu podejściu do komponowania wywarł znaczący wpływ na muzykę klasyczną. Cały świat obchodzi dwusetną rocznicę urodzin jednego z największych symfoników wszech czasów, Antona Brucknera. Filharmonia im. Mieczysława…
» więcej
2024-02-29, godz. 15:21
Złoty ekslibris dla Rafała Podrazy
Złoty ekslibris Książnicy Pomorskiej - najwyższe, honorowe wyróżnienie przyznawane przez bibliotekę - otrzyma Rafał Podraza - dziennikarz, autor książek biograficznych, specjalista od rodziny Kossaków i historii polskiej piosen…
» więcej
2024-02-29, godz. 07:53
Film o "Bacy". Kawał historii Szczecina i Świnoujścia
Powstaje film dokumentalny o Wojciechu Hawryszuku.
» więcej
2024-02-29, godz. 07:23
Kto w kolejce do Oscara?
Zakończyło się głosowanie członków Amerykańskiej Akademii Filmowej na oscarowych kandydatów. Statuetki zostaną przyznane w 24 kategoriach, a ceremonia ich wręczenie odbędzie się w Hollywood 10 marca.
» więcej
2024-02-28, godz. 23:50
Zespół Dżamani zagrał w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA]
Minikoncert odbył się w ramach kolejnej odsłony cyklu [3x1].
» więcej
2024-02-27, godz. 18:00
Dżamanizm w Radiu Szczecin... [ZDJĘCIA, WIDEO]
To w ramach kolejnego wydania cyklu [3x1].
» więcej
2024-02-26, godz. 16:51
Protest aktorów Teatru Współczesnego: "Teatr to nie firma"
Aktorzy Teatru Współczesnego walczą o lepszy byt dla siebie i teatru.
» więcej
2024-02-26, godz. 14:27
Fryderyki 2024: artyści z naszego regionu reagują na nominacje
Łona, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik, Marek Pędziwiatr i Lesław Matecki mają szanse na statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej.
» więcej