Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Skajdog, fot. Piotr Rokicki
Skajdog, fot. Piotr Rokicki
Inaczej mówiąc cykl [3x1] ma 10 lat!
Kiedy to się zaczęło? To była chyba końcówka 2013 r. Rozmowa z Tomkiem Chacińskim o tym pomyśle. Natomiast pamiętam, że zespół umawiałem w styczniu 2014 r. po ich koncercie we Free Blues Clubie. Tym pierwszym zespołem, który zagrał w cyklu [3x1] był Namy. Byli wtedy po zmianie wokalistki i po występie na Akustyczniu, mieli przygotowany set akustyczny. I tak właśnie u nas zagrali. Nagrania odbyły się w środę 12 marca. Ten pierwszy koncert był realizowany przez Artura Bursakowskiego a za materiał wideo odpowiadał Piotr Sawiński. Natomiast emisja w "Schodach do nieba" odbyła się 21 marca 2014 r. W piątek, bo wtedy audycja była nadawana właśnie tego dnia.

Pomysł na ten cykl był taki: dać młodym, szczecińskim zespołom, możliwość zarejestrowania nagrań w profesjonalnych warunkach i zrealizowania takiego quasi koncertowego wideo. Muzycy mogli, i mogą dalej, wykorzystywać te materiały do własnej promocji. Czyli umieszczać je w swoich mediach społecznościowych bądź udostępniać je jako, swego rodzaju wizytówki, organizatorom konkursów lub festiwali muzycznych.

Na naszej scenie pojawiły się różne gatunki muzyczne: głównie muzyka rockowa. Lżejsza ale też ta mocno ekstremalna. Była elektronika, jazz i tzw. piosenka poetycka, autorska. Zespoły głównie ze Szczecina, ale też z regionu a także np. Warszawy, Poznania czy Trójmiasta. W ciągu roku nagrywamy dziesięciu wykonawców więc przez 10 lat powinno ich być dokładnie stu. Ale nie... do lutego było ich 90-ciu. Ale to w większości wina pandemii. Wtedy nasz cykl był dwukrotnie zawieszony.

Od paru lat minikoncerty są realizowane głównie przez ekipę w składzie: Jędrzej Gawroński, Maciej Papke, Wojciech Ochrymiuk i Wawrzyniec Szwaja. Co będzie dalej... czas pokaże... Albo i nie...
Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej
21222324252627