Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Mischa Maisky – wiolonczelista. Fot. Cezary Aszkiełowicz [Filharmonia w Szczecinie]
Mischa Maisky – wiolonczelista. Fot. Cezary Aszkiełowicz [Filharmonia w Szczecinie]
Pięciokrotnie wyróżniony Nagrodą Record Academy w Tokio, trzykrotnie Echo Deutscher Schallplattenpreis, Grand Prix du Disque w Paryżu i Diapason d'Or oraz prestiżowymi nominacjami do nagrody Grammy.
Jako ekskluzywny artysta Deutsche Grammophon w ciągu ostatnich 30 lat dokonał ponad 35 nagrań z takimi orkiestrami jak Vienna Philharmonic, Berliner Philharmoniker, London Symphony Orchestra, Orchestre de Paris, Orpheus und Chamber Orchestra of Europe i innymi.

Mischa Maisky – światowej klasy i sławy wiolonczelista, współpracujący z najlepszymi symfonikami i solistami po obu stronach globu wystąpił wczoraj w Filharmonii w Szczecinie.

Od kilkudziesięciu lat jestem w nieustającej trasie koncertowej – powiedział artysta.

- Po moim recitalu z utworami Jana Sebastiana Bacha, który zagrałem siedem lat temu w tej wspaniałej sali, przedstawiłem dziś rzadko grane Adagio con variazioni Ottorino Respighiego i jeden z najpiękniejszych Koncertów wiolonczelowych nr 1 a-moll op. 33 Camille’a Saint-Saënsa. Nie mogę wyjść z podziwu, ile tajemnic twórca w nim zawarł, jak ogromną rolę przypisał nie tylko soliście, ale i orkiestrze. Symfonicy z wielką pasją przedstawili je dzięki wspaniałemu dyrygentowi Rune Bergmannowi. Jestem szczęśliwy, że melomani tak gorąco mnie przyjęli. Z przyjemnością więc dałem się namówić na bis i wierzę, że będę mógł wrócić do Szczecina i w ogóle do Polski, w której lubię występować – podsumował Mischa Maisky.

Na program koncertu złożyła się także Symfonia nr 5 Gustava Mahlera.

Całość świetnie prowadził zza pulpitu dyrygenckiego Rune Bergmann.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2023-08-03, godz. 20:35 "Magia obłoków" w Teatrze Polskim 'Magią obłoków' według scenariusza i w reżyserii Adama Opatowicza rozpoczął się w czwartek wieczorem nowy sezon w nowym budynku Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2023-07-30, godz. 08:46 Helena Vondráčková odsłoniła swoją gwiazdę w Szczecinie [ZDJĘCIA] W 2017 roku reaktywowano w Szczecinie kultową kawiarnię ery big-beatu, Sorrento. Dwa lata później na granitowych płytach wejścia do willi, po raz pierwszy odsłonięto gwiazdy upamiętniające artystów polskiej muzyki rozrywkowej. » więcej 2023-07-29, godz. 10:10 Owacyjne przyjęcie Heleny Vondráčkovej w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kilkadziesiąt przebojów nie tylko ery big-beatu zabrzmiało w piątek w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. » więcej 2023-07-28, godz. 16:01 "Ostatnie tango z Herbertem" w S1 Radia Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Dziś mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W studiu im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin wystawiono monodram Przemysława Tejkowskiego zatytułowany 'Ostatnie Tango z Herbertem'. » więcej 2023-07-28, godz. 12:20 "Dla nas poezja Herberta jest drogowskazem" 28 lipca mija 25. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. W południe w Studiu imienia Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin rozpoczęło się spotkanie z Jego twórczością. » więcej 2023-07-26, godz. 15:20 Helena Vondráčková zaśpiewa w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec [WIDEO, ZDJĘCIA] Na granitowych płytach chodnika kultowej Willi „Sorento” w Szczecinie błyszczą już 32 gwiazdy polskich muzyków, rozpoczynających karierę w erze big-beatu. Wśród nich są między innymi Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz… » więcej 2023-07-23, godz. 12:38 Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczną się w Szczecinie Katarzyna Figura, Jowita Budnik czy Adam Woronowicz to goście tegorocznych 17. Dąbskich Wieczorów Filmowych. » więcej 2023-07-20, godz. 14:30 Muzyka z Antypodów w Szczecinie! » więcej 2023-07-15, godz. 13:32 „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” [ZDJĘCIA] „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” - to tytuł wystawy, którą od soboty można zobaczyć w Muzeum Żydowskim z Mykwą w niemieckim Schwedt. » więcej 2023-07-14, godz. 09:14 "Europejskie gułagi" - nowa wystawa w Przełomach [ZDJĘCIA] Ponad 800 obozów pracy przymusowej funkcjonowało na terenach Europy Środkowo-Wschodniej po drugiej wojnie światowej w krajach zdominowanych przez reżimy komunistyczne. W ciągu kolejnej dekady - na terenach Wschodnich Niemczech, Polsce… » więcej
34353637383940