Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Na szczecińskim Festiwalu Teatralnym Kontrapunkt w niedzielę ostatnie przedstawienie Międzynarodowego Konkursu Formy.
Będzie to spektakl Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zatytułowany "Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję".

- To adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego - mówi Jakub Skrzywanek z komisji programowej festiwalu. - Mateusz Pakuła w pewien sposób inscenizuje własną książkę, własne wspomnienia o odchodzeniu jego ojca. Przejmująca historia na zakończenie konkursu.

Międzynarodowy Konkurs Formy ocenia pięcioosobowe jury, które wieczorem będzie obradować w obecności widzów. Tworzą je pisarka Inga Iwasiów, artystka wizualna Katarzyna Kozyra, reżyserka teatralna Anna Smolar, krytyk i teatrolog Marek Waszkiel i dziennikarz Piotr Jacoń.

- Eksperymentem będą nasze publiczne obrady, ale tak jak ten festiwal jest różny, w formie, przekazie, emocjach, tak my jesteśmy szczęśliwie różni i chyba te spotkania różnorodności mogą coś dać - uważa Jacoń.

Gala finałowa wieńcząca Międzynarodowy Konkurs Formy zaplanowana została na 19 w Teatrze Lalek Pleciuga. Właśnie wtedy odbędą się publiczne obrady jury, a wydarzenie uświetni koncert inspirowany twórczością szczecińskiego zespołu Pogodno z udziałem aktorów i muzyków.

Wystąpi zespół Chango w towarzystwie aktorów Teatru Lalek Pleciuga i Teatru Współczesnego: Magdalena Dudek, Gabriela Gola, Maria Dąbrowska, Barbara Biel, Konrad Beta.
- To adaptacja głośnej książki Mateusza Pakuły, dramatopisarza, dramaturga i reżysera teatralnego - mówi Jakub Skrzywanek z komisji programowej festiwalu.
Międzynarodowy Konkurs Formy ocenia pięcioosobowe jury, które wieczorem będzie obradować w obecności widzów. Tworzą je pisarka Inga Iwasiów, artystka wizualna Katarzyna Kozyra, reżyserka teatralna Anna Smolar, krytyk i teatrolog Marek Waszkiel i dziennikarz Piotr Jacoń.

Zobacz także

2023-10-28, godz. 10:41 Wrażliwość i wyjątkowość kobiet na wystawie w Willi Lentza [ZDJĘCIA] Oficjalnie od wtorku, ale nieoficjalnie już od piątku w Willi Lentza w Szczecinie oglądać można wystawę prac Joanny Sarapaty. » więcej 2023-10-27, godz. 14:36 Moje serce zostało we Lwowie To będzie muzyczny list miłosny do Lwowa, a jednocześnie podróż w czasie. Na taki koncert zaprasza Instytut Pamięci Narodowej. » więcej 2023-10-27, godz. 08:50 SBB w Szczecinie | SKRZEK, ANTHIMOS, PARKER [WIDEO, ZDJĘCIA] Najpierw działał pod nazwą „Silesian Blues Band”, później „Szukaj, Burz, Buduj”. Legendarny polski zespół założony przez Józefa Skrzeka - multiinstrumentalistę, kompozytora i wokalistę w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich… » więcej 2023-10-26, godz. 00:00 Zespół Godbite wystąpił w Radiu Szczecin. [WIDEO, ZDJĘCIA] Czyli kolejne wydanie cyklu [3x1] za nami. » więcej 2023-10-24, godz. 20:16 Będziemy kąsać... [ZDJĘCIA, WIDEO] I to już w najbliższą środę. » więcej 2023-10-21, godz. 16:04 Zmarł Wojciech Korda, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni W wieku 79 lat po długiej chorobie zmarł Wojciech Korda, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni. O śmierci artysty poinformowała jego żona. » więcej 2023-10-19, godz. 08:35 Agata Zając prosto z europejskich scen symfonicznych do Złotej Sali Filharmonii [WIDEO, ZDJĘCIA] Bardziej znana w Europie i Stanach Zjednoczonych, niż w Polsce. Zdążyła już prowadzić tak słynne orkiestry, jak m.in. Filharmonii w Atenach podczas tournée zespołu w Chinach, a także BBC Philharmonic, Royal Northern College of Music… » więcej 2023-10-18, godz. 12:01 Muzyczna wizytówka polsko-węgierskiej więzi To jeden z wyrazów polsko-węgierskiej więzi. Tak o koncercie w studiu S1 Radia Szczecin mówi Konsul Generalny Węgier dr Pál Attila Illés. » więcej 2023-10-15, godz. 10:52 Cienie zapomnianych kultur w Kołbaczu Gryfińska kolej powiatowa, istniejąca niemal 100 lat, była tematem przewodnim kolejnej edycji „Cieni zapomnianych kultur". » więcej 2023-10-14, godz. 18:17 Premiera "Cabaretu" w Teatrze Polskim Akcja opowieści rozgrywa się w Berlinie lat 30. ubiegłego wieku. W mieście, z jednej strony - gwiazd kina, filmu i rewii oraz "gorączki jazzu" i mody na taniec, a z drugiej - rodzącego się faszyzmu. » więcej
53545556575859