Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W ramach 21. edycji Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej już o 19:00 w Kościele Baptystów w Szczecinie wystąpią artyści z Izraela, Japonii, Niemiec i Polski.
W programie wielkie dzieła małych mistrzów, zapomnianych twórców okresu Burzy i naporu - anonsuje koncert dyrektor artystyczny Festiwalu Paweł Osuchowski.

- Myślę, że Mozart z Beethovenem i z Haydnem nie mieliby pewnie inspiracji, gdyby nie poznali muzyki Krausa, Rossettiego czy van Gaala - to są ci mali mistrzowie dzisiaj w cieniu tamtych wielkich, a my przywracamy im należne miejsce. To jest także muzyka, którą świat powinien pamiętać i ją znać, żeby nie powiedzieć nawet podziwiać, my ją podziwiamy bez reszty - mówi Osuchowski.

Pod dyrekcją Osuchowskiego wystąpi Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, w roli solisty znakomity skrzypek Radosław Kamieniarz.

Radek Kamieniarz współpracował z orkiestrami warszawskimi. Teraz wziął sobie mały rozbrat i mu bliżej jest do Szczecina. Z nami już był na wielu wspaniałych projektach, między innymi na ostatniej naszej wizycie na Islandii, a teraz zagra solo piękną muzykę Josefa Martina Krausa. Niektórzy go zwali szwedzkim Mozartem.

Koncert rozpocznie się o 19:00 w kościele Chrześcijan Baptystów - najstarszym kościele Baptystów w Polsce, przy ulicy Stoisławy w Szczecinie.
W programie wielkie dzieła małych mistrzów, zapomnianych twórców okresu Burzy i naporu - anonsuje koncert dyrektor artystyczny Festiwalu Paweł Osuchowski.
Pod dyrekcją Osuchowskiego wystąpi Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej, w roli solisty znakomity skrzypek Radosław Kamieniarz.

Zobacz także

2024-06-14, godz. 09:25 Sacrum Non Profanum w Szczecinie. "Kościółek w Trzęsaczu jest zbyt mały" To nie kwestie finansowe, a artystyczne i techniczne. Tak dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum tłumaczy jego przeniesienie do Szczecina i Świnoujścia. » więcej 2024-06-13, godz. 22:07 Debata o kulturze w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W Radiu Szczecin rozmawialiśmy o ważnych sprawach. Tym razem to była debata o kulturze. » więcej 2024-06-13, godz. 19:27 Polsko-amerykańska współpraca przy bajkach w PRL-u Historia filmów rysunkowych dla dzieci w PRL-u była tematem dzisiejszego spotkania w szczecińskim Przystanku Historia. » więcej 2024-06-13, godz. 16:16 Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO] Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście". » więcej 2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej
26272829303132