Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Chór Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie pod dyrekcją Radosława Wilkiewicza. Fot. Emil Pupiało
Chór Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie pod dyrekcją Radosława Wilkiewicza. Fot. Emil Pupiało
W Międzyzdrojach trwają zmagania konkursowe 59. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej im. prof. Jana Szyrockiego. Szczególną uwagę zwrócił na siebie najmłodszy zespół, Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie.
Uwielbiam występować na scenie – powiedziała 8-letnia Maja Kadzińska.

- Z koleżankami i kolegami zaśpiewałam bardzo dużo piosenek na konkursie w Międzyzdrojach. Patrzyłam na naszego pana, co nam pokazywał, jaki mamy mieć rytm i kiedy wchodzimy – uzupełniła Maja.

A ja jestem w chórze, bo mogę się tu dużo nauczyć – dodał 9-letni Antek Wójcicki.

- Bardzo fajnie się śpiewało. Raczej dostaniemy nagrodę, bo co to za chór bez nagrody. Bardzo fajnie nam poszło i to nie będzie nasza pierwsza nagroda, bo mieliśmy już kilka wygranych konkursów – przekonywał Antek.

Wyjeżdżam z dziećmi na konkursy po to, żeby się rozwijały – stwierdził dyrygent chóru, Radosław Wilkiewicz.

- Nie mówię im, żeby czekały na nagrody, ale Antek to już jest przekonany, że ta nagroda będzie. No, zobaczymy. To są dzieci w większości z drugiej, trzeciej klasy szkoły podstawowej, które mają słuch, które polubiły śpiewanie. Bardzo się cieszę, że konkurs w Międzyzdrojach jest konkursem otwartym na wszelkiego rodzaju chóry i na wszelkiego rodzaju repertuar. Atmosfera jest naprawdę znakomita, tak że bardzo się cieszę, że Chór Pomerania Cantat tutaj przyjechał – podsumował dyrygent.

Dziś kolejne przesłuchania konkursowe. O godzinie 16:00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła przy ulicy Lipowej 8 i o godzinie 19:30 w Międzynarodowym Domu Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 20.

Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2024-06-12, godz. 19:08 Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA] Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy. » więcej 2024-06-12, godz. 18:06 Debata o kulturze na naszej antenie W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze. » więcej 2024-06-11, godz. 21:56 Przed Sejmem pikietowali artyści "Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie. » więcej 2024-06-09, godz. 10:52 Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. » więcej 2024-06-09, godz. 09:02 Marek Stelar z kolejną nagrodą Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru". » więcej 2024-06-07, godz. 10:41 Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki. » więcej 2024-06-06, godz. 08:17 Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów. » więcej 2024-06-04, godz. 09:50 Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat. » więcej 2024-06-03, godz. 14:10 Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii. » więcej 2024-06-02, godz. 16:55 Nietypowo o Szymborskiej w Teatrze Polskim „Tragedia sztokholmska” - tak Wisława Szymborska nazywała czas otrzymania literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku. Miało to związek z ogromnym zainteresowaniem medialnym jaki wytworzył się wokół jej osoby. » więcej
21222324252627