Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Poznały się w sieci - przypadkiem. Ich współpraca zaowocowała wydaniem audiobooka i wystawieniem sztuk teatralnych. W piątek w Studiu S1 Radia Szczecin odbyło się spotkanie autorskie z felietonistką Anną Ołów-Wachowicz i aktorką Olgą Adamską.
Pisarka opowiadała między innymi o kulisach pracy nad książką "My hrabiny. Myślę, więc zapisałam" i audiobookiem, który powstał w Radiu Szczecin. - Musiałam najpierw streścić cały zamysł. O co tu chodzi? Z punktu widzenia kobiety. Że to jest generalnie tak, że wszystko, o czym czyta Ola, to jest taka codzienność. Że wstajemy rano i tak się właśnie dzieje, po kolei. Nagle zaczęli się śmiać. Potem zobaczyłam, że śmieje się pan dźwiękowiec - mówiła Anna Ołów-Wachowicz.

Olga Adamska podzieliła się z publicznością historią o tym, jak poznała pisarkę. - Odważyłam się i po prostu zapytałam: autorko dzisiejszego tekstu, kim jesteś? Napisała w prywatnej wiadomości. I tak nawiązałyśmy z Anią kontakt, bo myślałam, żeby zrobić przedstawienie, na które składałyby się monologi współczesnej kobiety - przyznała Adamska.

Jedna z czytelniczek obecnych na spotkaniu przyznała, że twórczość pisarki dobrze współgra z aktorskimi interpretacjami. - Naprawdę to cudowne być tak blisko twórców i posłuchać, jak to tworzą, jak to czują i co nam dają. Przepięknie. Słuchałam nie wszystkie odcinki radiowe, ale zaczynam się wciągać, a w teatrze byłam nie raz na przedstawieniach Olgi.

Audiobooka "My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam" możecie posłuchać na antenie Radia Szczecin codziennie po 8.
Pisarka opowiadała między innymi o kulisach pracy nad książką "My hrabiny. Myślę, więc zapisałam" i audiobookiem, który powstał w Radiu Szczecin.
Olga Adamska podzieliła się z publicznością historią o tym, jak poznała pisarkę.
Jedna z czytelniczek obecnych na spotkaniu przyznała, że twórczość pisarki dobrze współgra z aktorskimi interpretacjami.

Zobacz także

2020-08-12, godz. 15:55 "Koncert Papieski" na "Sacrum Non Profanum" w katedrze [ZDJĘCIA] Popularne utwory wokalne Bacha, Händla, Mozarta, Rossiniego i słynna "Barka" umiłowana przez Jana Pawła II, zabrzmiały w szczecińskiej katedrze w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum". » więcej 2020-08-12, godz. 07:33 "Sacrum Non Profanum" w studiu koncertowym Radia Szczecin O godzinie 19 w studiu Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum". » więcej 2020-08-11, godz. 17:35 Grand Prix "Sacrum Non Profanum" dla Leszka Skrli [ZDJĘCIA] Jury XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Sacrum Non Profanum" przyznało jednogłośnie profesorowi Leszkowi Skrli nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Stowarzyszenie SAWP za niedoścignione interpretacje dzieł Marka Jasińskiego… » więcej 2020-08-11, godz. 13:04 Adam Woronowicz gościem Ińskiego Lata Filmowego [ZDJĘCIA] Adam Woronowicz - znany aktor filmowy i teatralny gościem na 47. Ińskim Lecie Filmowym. Aktor prezentował w poniedziałek na pomoście nad jeziorem Ińsko "Pamiętnik Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. » więcej 2020-08-10, godz. 18:41 Kolejny dzień Ińskiego Lata Filmowego Bartosz Topa, znany aktor filmowy i teatralny, gości na 47. Ińskim Lecie Filmowym. Pokazał tu film Moniki Jordan-Młodzianowskiej "Żelazny most". » więcej 2020-08-10, godz. 14:51 "Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara Film "Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy". » więcej 2020-08-10, godz. 11:35 Pierwszy koncert na odrestaurowanych organach Grüneberga w Konarzewie [ZDJĘCIA] 120-letnie organy Barnima Grüneberga w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie rozbrzmiały po raz pierwszy po przeprowadzeniu ich gruntownego remontu. » więcej 2020-08-08, godz. 20:13 47. Ińskie Lato Filmowe. Jednym z gości - Lech Majewski Swoje prace pokazywał w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, w paryskim Luwrze czy na Biennale w Wenecji. Od soboty przez najbliższy tydzień - w Ińsku. » więcej 2020-08-08, godz. 17:02 Filmowy weekend ze Świętym Janem Pawłem II [ZDJĘCIA] Film pt. "Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu" rozpoczął filmowy weekend ze Świętym Janem Pawłem II. » więcej 2020-08-07, godz. 16:53 Rozpoczyna się 47. Ińskie lato Filmowe. W dużej części w plenerze Przedpremierowym pokazem najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Dolina Bogów" rozpocznie się w piątek wieczorem 47. Ińskie lato Filmowe. » więcej
165166167168169170171