Kultura jest sposobem na ożywienie szczecińskiej al. Wojska Polskiego - twierdzą goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
- Ulice we wszystkich miastach świata są naturalnym miejscem dla realizacji artystycznych. Czy to są mimowie, czy ci, którzy malują, którzy tańczą, śpiewają... To właśnie to powoduje, że człowiek przystaje na chwilę i jest mu fajnie - mówi Dorota Kowalewska - menadżerka al. Wojska Polskiego.
Aleja przez długi czas była uśpiona, ale teraz się odradza.
- Miałam przyjemność zagrania pierwszej potańcówki pod "Ścianą Płaczu". Nie przyszły tłumy. Ci ludzie na początku z niedowierzaniem przychodzili i patrzyli na to, co się dzieje, ale mówili: "To dobrze. Co będzie kolejne? Kiedy będzie? Jak to będzie wyglądało?". Widzę potencjał, widzę to, że ludzie reagują - to zdanie animatorki, Kasi Brzozowskiej.
Od początku wakacji trwa "Lato na Alei". W ramach cyklu odbywają się koncerty, pokazy, spotkania i inne wydarzenia. W najbliższy piątek będzie to artystyczna podróż w lata dwudzieste.
- Ulice we wszystkich miastach świata są naturalnym miejscem dla realizacji artystycznych. Czy to są mimowie, czy ci, którzy malują, którzy tańczą, śpiewają... To właśnie to powoduje, że człowiek przystaje na chwilę i jest mu fajnie - mówi Dorota Kowalewska - menadżerka al. Wojska Polskiego.
- Miałam przyjemność zagrania pierwszej potańcówki pod "ścianą płaczu". Nie przyszły tłumy. Ci ludzie na początku z niedowierzaniem przychodzili i patrzyli na to, co się dzieje, ale mówili: "To dobrze. Co będzie kolejne? Kiedy będzie? Jak to będzie wyglądało?". Widzę potencjał, widzę to, że ludzie reagują - to zdanie animatorki, Kasi Brzozowskiej.
Dodaj komentarz 1 komentarz
Zobacz także
2024-06-13, godz. 16:16
Premiera nowego "szczecińskiego" utworu Urszuli Dudziak [WIDEO]
Zapowiada on specjalny muzyczny projekt realizowany przez "Ogrody Śródmieście".
» więcej
2024-06-12, godz. 19:08
Dawne stroje pomorskie na wystawie w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
Do czasów współczesnych zachowały się nieliczne świadectwa odzieży noszonej niegdyś przez mieszkańców pomorskich wsi, czyli dzisiejszych terenach położonych po obu stronach granicy.
» więcej
2024-06-12, godz. 18:06
Debata o kulturze na naszej antenie
W Radiu Szczecin rozmawiamy o ważnych sprawach. Tym razem czas na debatę o kulturze.
» więcej
2024-06-11, godz. 21:56
Przed Sejmem pikietowali artyści
"Twórczość ma wartość! - Tantiemy dla aktorów" - pod tym hasłem przed Sejmem pikietowali członkowie Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie.
» więcej
2024-06-09, godz. 10:52
Monografia kolekcji Fridy i Wilhelma Doeringów
Szczecińska kolekcja Fridy i Wilhelma Doeringów, pochodząca z pierwszej połowy XX wieku doczekała się swojej monografii. To drudzy, po Lentzach, właściciele słynnej willi przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2024-06-09, godz. 09:02
Marek Stelar z kolejną nagrodą
Z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który od kilku dni trwa we Wrocławiu, wraca z Nagrodą Czytelników "Wielkiego Kalibru".
» więcej
2024-06-07, godz. 10:41
Onyango i Kangalika w Trafostacji Sztuki
Prace pochodzącego z Kenii Richarda Onyango od czwartku oglądać można w szczecińskiej Trafostacji Sztuki.
» więcej
2024-06-06, godz. 08:17
Filharmonia ogłosiła casting dla młodych raperów
Warsztaty ze znanym raperem Bonsonem i możliwość występu z orkiestrą symfoniczną. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłosiła casting dla młodych raperów.
» więcej
2024-06-04, godz. 09:50
Zmarł Jan Szurmiej. Miał 78 lat
Nie żyje Jan Szurmiej - polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej. Miał 78 lat.
» więcej
2024-06-03, godz. 14:10
Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal w Rumunii [WIDEO, ZDJĘCIA]
Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „We were and we'll still be” w Rumunii.
» więcej