Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Aktorzy Teatru Współczesnego i muzycy z Baltic Neopolis Orchestra połączyli siły i zabrali szczecinian w podwodną podróż.
W Ogrodach Śródmieście przedstawili "20 tysięcy mil podmorskiej podróży" Juliusza Verne'a w wersji czytania performatywnego. To rodzaj spektaklu, w którym aktorzy pozwalają sobie na niewielki ruch sceniczny. Całości dopełniła muzyka smyczkowa.

- Przychodzimy od czasu do czasu, miło chcemy spędzić czas i przypomnieć sobie książkę, którą dawno temu czytaliśmy. Świetny pomysł. - Bardzo lubimy wydarzenia kulturalne, które się dzieją w Ogrodzie. Uważamy, że to miejsce jest bardzo potrzebne mieszkańcom Szczecina.

- Wiadomo, że człowiek tylko jakiś czas może skupić swoją uwagę, więc ta muzyka trochę powoduje, że to skupienie znowuż wraca po jakimś czasie. To ma wzbudzić wyobraźnię, zachęcić do książek, nie tylko tej - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca.

W rolę bohaterów wcielili się Adam Kuzycz-Berezowski, Mateusz Wiśniewski oraz Paweł Niczewski. Wrażenia muzyczne zapewniło Trio Smyczkowe z Baltic Neopolis Orchestra.

"20 000 mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne'a to jedna z pierwszych powieści science fiction. Opowiada przygody kapitana Nemo.
Relacja Julii Nowickiej.

Zobacz także

2024-02-15, godz. 14:25 "Jeśli to miłość" w Filharmonii. Ryszard Leoszewski z nową płytą Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprasza do szczecińskiej Filharmonii na koncert "Jeśli to miłość...". » więcej 2024-02-15, godz. 11:05 Święto książki regionalnej w Willi Lentza Szczecińska Willa Lentza już po raz trzeci zaprasza na spotkania z cyklu "Kocham Książki". » więcej 2024-02-14, godz. 11:43 Szkolnictwo dla mniejszości narodowych. Promocja książki w Książnicy Promocja książki Anny Bartczak "Szkolnictwo dla mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim w latach 1945-1991" odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-13, godz. 20:32 Eurowizja ze szczecińskim akcentem? Eurowizja z wątkiem szczecińskim - to prawdopodobny scenariusz. Możliwe, że w tym telewizyjnym konkursie muzycznym usłyszymy utwór z udziałem Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie. » więcej 2024-02-10, godz. 18:16 Historia Kory w szczecińskim Teatrze Polskim "Kora - dziecko słońca" - to tytuł sztuki, której premiera odbędzie się dziś w Teatrze Polskim w Szczecinie. Będzie to muzyczna opowieść o Korze, charyzmatycznej piosenkarce, autorce tekstów oraz malarce. » więcej 2024-02-09, godz. 10:14 Dom Kultury w Dobrej powraca po kilkudziesięciu latach niebytu Po 30 latach od likwidacji - znów zacznie działać. To Dom Kultury w Dobrej koło Nowogardu. » więcej 2024-02-08, godz. 20:42 Dzień prof. Marka Jasińskiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Twórca utworów chóralnych, wokalno-instrumentalnych oraz instrumentalnych. Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, pierwszy laureat Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych. Marek Jasiński - wielce… » więcej 2024-02-08, godz. 15:04 Pięćdziesięcioosobowa supergrupa nagrała charytatywny singiel [WIDEO] Takiej supergrupy jeszcze nie było. Prawie 50 muzyków - od Bruce'a Springsteena po członków Queen, Stonesów i Black Sabbath - połączyło siły i nagrało singiel charytatywny. To nowa wersja klasycznej kompozycji gitarzysty Dire… » więcej 2024-02-08, godz. 13:51 "Nie zdajemy sobie sprawy, ile obozów pracy było na Pomorzu Zachodnim" Życie codzienne filii obozu Ravensbrück w Chojnie trafia na ekrany kin. » więcej 2024-02-07, godz. 17:41 Apokaliptyczne miasto na pracach szczecińskich uczniów [ZDJĘCIA] Wizję Szczecina w czasie apokalipsy przedstawili uczniowie szczecińskiego Technikum Ekonomicznego. To wystawa pt. „Myślami w innym świecie”, którą otwarto w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego. » więcej
43444546474849