Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Michał Janicki - aktor i dyrektor szczecińskiego Teatru Kameralnego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Michał Janicki - aktor i dyrektor szczecińskiego Teatru Kameralnego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Melancholie hrabiego Michała Janickiego herbu Puszcza Wkrzańska" to najnowsze przedstawienie Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie. Premiera już w sobotę, choć od kilku dni przedstawienie prezentowane jest przed publicznością.
To sceniczne anegdoty tytułowego hrabiego Michała Janickiego, który był gościem "Rozmowy pod krawatem".

Michał Janicki to jeden z najpopularniejszych szczecińskich aktorów, także jeden z najbardziej zapracowanych artystów. W piątek i sobotę w Teatrze Polskim wystąpi w "Policie" na scenie włoskiej oraz w Czarnym Kocie Rudym w "Melancholiach hrabiego Michała Janickiego herbu Puszcza Wkrzańska". W Melancholiach jest niemal cały czas na scenie.

- To jest taka wariacja na temat, którą wymyślił Adam Opatowicz. On ma takie poetyckie, jakieś takie długie i zawiłe tytuły. To zobowiązuje, skoro to jest jakby melancholia Janickiego - mówi aktor.

Ważnym wydarzeniem dla Janickiego będzie jeszcze październikowa premiera "Missa Stadion Brevis" w ramach festiwalu EuroMusic Drama organizowanego przez Teatr Kameralny w Szczecinie.

- "Missa Stadion Brevis" to taki trochę ciemny dramat o kibolach, o tym, jak to wygląda z braku zajęcia, z braku wiary w siebie. Trochę owczego pędu w niebezpieczną ideologię - mówi Janicki.

To przedstawienie prezentowane będzie w studiu koncertowym Radia Szczecin.

Cała rozmowa po krawatem do odsłuchania na naszej stronie internetowej.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2024-11-22, godz. 09:18 Morskie Centrum Nauki z ważną nagrodą, zapewniającą promocję i rozpoznawalność Nagroda Polskiej Organizacji Turystycznej dla Morskiego Centrum Nauki przełoży się na rozpoznawalność w Europie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" dyrektor tej instytucji Witold Jabłoński. » więcej 2024-11-20, godz. 14:48 Związek zawodowy: mobbing w Operze. Dyrektor wzywa do odwołania oskarżeń Marszałek województwa zwróci się do pełniącego obowiązki dyrektora Opery na Zamku z prośbą o wyjaśnienia w sprawie zarzutów jednego ze związków zawodowych zrzeszających artystów. » więcej 2024-11-18, godz. 20:16 Nagrody Pro Arte wręczone [WIDEO, ZDJĘCIA] Zachodniopomorscy artyści odebrali nagrody "Pro Arte" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie szerzenia i ochrony kultury. » więcej 2024-11-18, godz. 14:23 Lanberry o zabawie muzyką i 10-leciu pracy artystycznej Autorka naszej nowej "Płyty tygodnia" opowiadała w Radiu Szczecin o współczesnej, polskiej muzyce pop, czy o przesłaniu, które chce przekazać nowym albumem. » więcej 2024-11-17, godz. 12:32 Kontrastowa wystawa twórczości Mikołaja Obryckiego [WIDEO] Ma w swoim dorobku kilka tysięcy obrazów - Mikołaj Obrycki jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, ale urodził się w Szczecinie. » więcej 2024-11-15, godz. 21:31 Anda Rottenberg uhonorowana tytułem doktora honoris causa [WIDEO, ZDJĘCIA] Kuratorka wystaw, pisarka, publicystka oraz krytyczka sztuki, wieloletnia dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta, inicjatorka powołania i budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. » więcej 2024-11-15, godz. 21:22 Japan Fest w Pałacu Młodzieży Już w sobotę kolejna edycja Japan Fest, więc przed nami pokazy wschodnich sztuk walki, warsztaty malowania masek japońskiego teatru i figurek, czy kaligrafii, a także koncerty z japońskimi instrumentami. » więcej 2024-11-15, godz. 17:50 Pionier zaprasza na przegląd ukraińskiego kina W programie "9. Festiwalu Filmowego Ukraina!" znajdziemy obrazy mówiące o przemianach społecznych, wojnie i kształtowaniu tożsamości. » więcej 2024-11-15, godz. 09:21 Ruszył konkurs na dyrektora Opery na Zamku. "Tak dużo jest jeszcze do zrobienia" Jest za dużo do zrobienia, żeby już pozwolić sobie na odpoczynek. Tak mówi dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie. » więcej 2024-11-15, godz. 08:21 Jakub Kuszlik z Koncertem fortepianowym Paderewskiego w Filharmonii Ich muzyki słuchano z zachwytem na przełomie XIX i XX wieku od Odessy po Nowy Jork. Był to czas erupcji wielu talentów kompozytorskich, nie tylko w Polsce. W piątek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zabrzmią zapomniane dzieła… » więcej
45678910