Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Główną nagrodę, za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti, zdobył Tomasz Lazar.
Główną nagrodę, za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti, zdobył Tomasz Lazar.
Główną nagrodę, za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti, zdobył Tomasz Lazar.
Drugim wyróżnionym szczecinianinem jest Cezary Aszkiełowicz (Gazeta Wyborcza - Oddział Szczecin), który zajął III miejsce w kategorii Sport za fotoreportaż pt. Trening piłkarzy wodnych klubu "Arkonia" Szczecin oraz III miejsce w kategorii Cywilizacja za fotoreportaż z "Selekcji" - imprezy terenowej, która co roku odbywa się na poligonie drawskim i jest oparta na sposobach rekrutacji do wojskowych formacji specjalnych.

W warszawskim Teatrze Kamienica wyróżniono dziś w dziewięciu kategoriach konkursowych (Cywilizacja, Portrety, Społeczeństwo, Sport, Wydarzenia, Przyroda i środowisko, Fotokast, Kultura i sztuka oraz Fotografia kreatywna) 46 fotoreporterów z całej Polski.

Zdobywcami najważniejszych nagród ósmej edycji konkursu zostali: Tomasz Lazar (freelancer) - Zdjęcie Roku; Paweł Supernak (PAP) - Nagroda Rzeczpospolitej; Mateusz Dopierała (freelancer) - Nagroda Banku Zachodniego WBK.

Najlepsze prace wybierali: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Redaktor Naczelna-Dyrektor Redakcji Fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej, fotograf, fotoedytor; Tomasz Wierzejski, Szef i Redaktor Naczelny Agencji Prasowej FOTONOVA; Waldemar Kompała z Rzeczpospolitej; Wojciech Druszcz, legenda polskiej fotografii prasowej, fotografik i fotoreporter z fotografią związany od 1966 roku oraz Zbigniew Furman, Związek Polskich Artystów Fotografików.

BZ WBK Press Foto to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Konkurs organizowany jest przez Bank Zachodni WBK.

Zobacz także

2009-07-17, godz. 16:25 W Kołobrzegu ruszył Jarmark Solny Na stoiskach kolekcjonerskich można znaleźć dawne monety, unikatowe znaczki, białą broń, starą porcelanę i winylowe płyty. » więcej 2009-07-17, godz. 16:18 Tłumy na debatach Karuzeli Cooltury Ponad 2000 osób chce wziąć udział w debatach organizowanych w ramach Karuzeli Cooltory w Świnoujściu. » więcej 2009-07-17, godz. 13:44 Ciekawy gość "Obserwatorium kultury" Peter Baumgardt jest gościem "Obserwatorium kultury", zorganizowanego przez najmłodszą w Szczecinie instytucję kultury "Szczecin 2016". » więcej 2009-07-17, godz. 10:31 Karuzela Cooltury już się kręci Koncerty, warsztaty, panele dyskusyjne, wystawy, konkursy i spektakle teatralne - to program Karuzeli Cooltury, która zagościła w Świnoujściu, Heringsdorfie, Bansin i Ahlbecku. » więcej 2009-07-16, godz. 13:07 Trzebiatów: Wystawa o życiu trzech narodów W Trzebiatowie otwarto wystawę etnograficzną prezentującą tradycje i zwyczaje ludzi narodowości niemieckiej, ukraińskiej i polskiej zamieszkujących to miasto oraz okoliczne wsie po II Wojnie Światowej. » więcej 2009-07-16, godz. 12:52 Szczecin: Galeria sztuki w ruinie? Czy w 2012 roku będziemy mieli w Szczecinie centrum sztuki współczesnej w byłej transformatorowni przy ulicy Świętego Ducha? » więcej 2009-07-13, godz. 09:20 Zakończył się Festiwal Gwiazd W niedzielę wieczorem zakończyła się kolejna edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na gości i turystów czekało mnóstwo atrakcji, tym razem także o charakterze międzynarodowym. » więcej 2009-07-10, godz. 14:40 Dzieci spędzają pracowicie lato z "Pleciugą" 30 dzieci bierze udział w programie "Lato w teatrze". W kilku grupach przygotowują spektakl, którego premiera już za tydzień. » więcej 2009-07-10, godz. 09:32 Międzyzdroje: Spektakle, efekty specjalne i gwiazdy Propozycje dla najmłodszych i pokaz filmowych efektów specjalnych rozpoczną trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. » więcej 2009-07-08, godz. 13:26 Młodzi artyści ćwiczą na zamku w Pęzinie 20 młodych talentów z całej Polski będzie szkoliło technikę śpiewu pod okiem sławnych artystów na zamku w Pęzinie koło Stargardu Szczecińskiego. » więcej
667668669670671672673