Utwory Straussa, Brahmsa, Bernsteina, Piazzolli, Gershwina, Howarda, Legranda czy Edith Piaf rozbrzmiały w szczecińskim ogrodzie różanym. To kolejne spotkanie artystyczne w ramach projektu Różany Ogród Sztuki.
Zespół "Alternative" wykonał jedne z najpiękniejszych kompozycji muzyki poważnej i filmowej. Skład "Alternative" tworzą: Irena Cebrij-Żywicka (skrzypce), Marzena Mosz (altówka), Katarzyna Kupny (wiolonczela), Maria Krahel-Sokołowska (śpiew) oraz Emilia Szymańska (fortepian). Repertuar formacji sięga od muzyki klasycznej po popularną.
Irena Cebrij-Żywicka. Ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Filia w Szczecinie z wyróżnieniem. Nagrała 2 płyty folkowej muzyki irlandzkiej. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie i Filharmonią Szczecińską.
Maria Krahel-Sokołowska. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Uczestniczka wielu prestiżowych kursów muzycznych i warsztatów wokalnych.
Marzena Mosz. W 2004 roku otrzymała dyplom Magistra Sztuki w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od 2000 roku związana z Operą na Zamku w Szczecinie.
Katarzyna Kupny. Obecnie studentka piątego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała m.in. z Operą na Zamku w Szczecinie, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Słupską i Operą Bałtycką.
Emilia Szymańska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Filia w Szczecinie. Jako akompaniator współpracowała z solistami Opery na Zamku w Szczecinie. Prowadzi klasę fortepianu w SSM I i II st. oraz OSM I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.
Zobacz także
2011-11-25, godz. 09:38
Bitwa na... IPod-y
Sporty walki teraz bez przemocy - nowa dyscyplina robi furorę także w Szczecinie.
» więcej
2011-11-25, godz. 07:33
Studenci Akademii Sztuki znajdą pracę w Operze na Zamku
Czworo studentów Akademii Sztuki w Szczecinie podczas wieczornej studenckiej premiery "Trawiaty" otrzymało nominacje na staże w Operze na Zamku.
» więcej
2011-11-24, godz. 09:18
André Rouillé o istocie fotografii [POSŁUCHAJ]
"Nowe kierunki rozwoju cywilizacyjnego ujawniające się w charakterystyce obrazu cyfrowego" to tytuł wykładu, jaki André Rouillé wygłosił w środę w Akademii Sztuki.
» więcej
2011-11-24, godz. 07:39
Patriotyczne pieśni na przerwach lekcyjnych
Ponad 50 wokalistów ze Szczecina i okolic rywalizować będzie o Grand Prix Przeglądu Pieśni i Piosenki Polskiej w Skolwinie.
» więcej
2011-11-24, godz. 07:21
Audiobooki dla miejskiej biblioteki
Zakupy za pół miliona zł robi Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. W przyszłym roku na półkach pojawi się kilkadziesiąt tysięcy woluminów.
» więcej
2011-11-23, godz. 15:23
Czy kultura się opłaca? Odpowiedź w 13 Muzach
Na kulturze wysokiej nie da się zarobić - ten stereotyp zamierzają przełamać organizatorzy konferencji "Biznes versus kultura - Czy kultura się opłaca? Spotkanie twórców i przedsiębiorców rozpocznie się dzisiaj o godzinie 16 w…
» więcej
2011-11-23, godz. 07:28
Wykład prof. Ruszkowskiego o problemach w UE
O kryzysie ekonomicznym, niechęci do emigrantów i innych problemach w Unii Europejskiej będzie dziś mówił profesor politologii Janusz Ruszkowski.
» więcej
2011-11-22, godz. 14:01
Światowy znawca fotografii w Szczecinie
"Nowe kierunki rozwoju cywilizacyjnego ujawniające się w charakterystyce obrazu cyfrowego" to tytuł wykładu, jaki André Rouillé wygłosi dla studentów Akademii Sztuki.
» więcej
2011-11-22, godz. 08:04
Nie ma pieniędzy na "Pogranicza"
Szczecińskie "Pogranicza" w tym roku się już nie ukażą. Na wydanie kolejnego numeru literackiego dwumiesięcznika zabrakło 20 tysięcy złotych.
» więcej
2011-11-22, godz. 07:35
Szczecinianie napiszą muzykę do ekranizacji komiksu?
Szczecińscy muzycy mają szansę na współtworzenie ścieżki dźwiękowej do nowego polskiego filmu.
» więcej