Utwory Straussa, Brahmsa, Bernsteina, Piazzolli, Gershwina, Howarda, Legranda czy Edith Piaf rozbrzmiały w szczecińskim ogrodzie różanym. To kolejne spotkanie artystyczne w ramach projektu Różany Ogród Sztuki.
Zespół "Alternative" wykonał jedne z najpiękniejszych kompozycji muzyki poważnej i filmowej. Skład "Alternative" tworzą: Irena Cebrij-Żywicka (skrzypce), Marzena Mosz (altówka), Katarzyna Kupny (wiolonczela), Maria Krahel-Sokołowska (śpiew) oraz Emilia Szymańska (fortepian). Repertuar formacji sięga od muzyki klasycznej po popularną.
Irena Cebrij-Żywicka. Ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Filia w Szczecinie z wyróżnieniem. Nagrała 2 płyty folkowej muzyki irlandzkiej. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie i Filharmonią Szczecińską.
Maria Krahel-Sokołowska. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie. Współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie. Uczestniczka wielu prestiżowych kursów muzycznych i warsztatów wokalnych.
Marzena Mosz. W 2004 roku otrzymała dyplom Magistra Sztuki w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od 2000 roku związana z Operą na Zamku w Szczecinie.
Katarzyna Kupny. Obecnie studentka piątego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała m.in. z Operą na Zamku w Szczecinie, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Słupską i Operą Bałtycką.
Emilia Szymańska. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Filia w Szczecinie. Jako akompaniator współpracowała z solistami Opery na Zamku w Szczecinie. Prowadzi klasę fortepianu w SSM I i II st. oraz OSM I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.
Zobacz także
2009-02-04, godz. 08:41
Filharmonia obchodzi 100-lecie patrona
Dla uczczenia 100. rocznicy śmierci swego patrona Filharmonia Szczecińska specjalnym koncertem rozpocznie w najbliższy piątek "Miesiąc Karłowiczowski".
» więcej
2009-02-04, godz. 08:39
Ministerstwo wesprze szczecińską kulturę
Kilkaset tysięcy złotych otrzymają szczecińskie instytucje i organizacje pozarządowe z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
» więcej
2009-02-01, godz. 11:35
"Pipi Piratka" w Akademickim Centrum Kultury
Promocja płyty "Pipi Piratki" z piosenkami z przedstawienia "Pipi Pończoszanka" z Teatru Lalek Pleciuga odbędzie się dziś w Akademickim Centrum Kultury, gdzie znajduje się tymczasowa scena Pleciugi.
» więcej
2009-01-27, godz. 08:27
O tych, co zostali na Pomorzu
Historie 13 Niemców, którzy po wojnie pozostali w Szczecinie i na Pomorzu opisuje najnowsza książka Kingi Konieczny i Andrzeja Łazowskiego "A ty zostaniesz ze mną".
» więcej
2009-01-26, godz. 08:53
Wspomnienia rdzennych szczecinian w Książnicy
Wspomnień rdzennych mieszkańców Szczecina i okolic będzie można posłuchać dziś w Książnicy Pomorskiej.
» więcej
2009-01-25, godz. 17:39
"Zbuntowane miasto" w Stargardzie
W Galerii ,,Hol” Stargardzkiego Centrum Kultury prezentowana jest wystawa szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pt.: "Zbuntowane miasto. Szczeciński Grudzień 70 - Styczeń 71".
» więcej
2009-01-25, godz. 11:17
Teatr Kana wystąpi za oceanem
Zespół odleciał rankiem na międzynarodowe spotkania teatralne "Revolutions. Festiwal".
» więcej
2009-01-24, godz. 17:24
Premiera w Teatrze Współczesnym
Na pierwszą w tym roku premierę zaprasza Teatr Współczesny. Będzie to ostatnie dzieło wielkiego Moliera zatytułowane "Chory z urojenia".
» więcej
2009-01-23, godz. 08:16
Kopiczyński czyta Szymborską
Andrzej Kopiczyński znany z serialu "Czterdziestolatek" był w czwartek gościem szczecińskiego salonu poezji.
» więcej
2009-01-21, godz. 08:37
Rozmowa o książce Ingi Iwasiów
Debata na temat książki "Bambino" Ingi Iwasiów odbędzie się dziś w czytelni Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie.
» więcej