Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Felipe 2
Felipe 2
Felipe Alonso Céspedes Sanchez aktor ostatnio Teatru Polskiego własnie wydał swoja autorska płytę. Nosi ona ma tytuł „Volver al amor” czyli "Powrócić do miłości". Zawiera dziesięć utworów, wiekszość utworów to kompozycje artysty.

Piosenki powstawały w Chile, Hiszpanii i Polsce. To refleksje na temat życia i miłości - podkresla artysta. Muzyka i interpretacja wokalna to mieszanka mojej kariery muzycznej, która obejmuje folklor chilijski i latynoski oraz muzykę klasyczną i popową – opowiada Felipe Alonso Céspedes Sanchez.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Ten sezon artystyczny jest dla niego ostatnim w teatrze. Czeka go bowiem kolejna przygoda zawodowa, choć nie zrywa całkowicie współpracy ze sceną Polskiego.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile (z dyplomem nauczyciela muzyki). Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego oraz w Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela. Uczelnie Felipe ukończył z najwyższymi notami, otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora.

Po przyjeździe do Europy brał udział - jako solista - w licznych koncertach organizowanych przez miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii i tamtejsze konserwatorium muzyczne. Współpracował też z miejscowym Chórem Orfeón Terra Nosa - jako pierwszy tenor. W 2013 roku artysta zajął pierwsze miejsce w Konkursie Śpiewu Operowego w Santiago de Compostela. Kilka miesięcy później roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie - jako solista chóru – tenor. W lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego, a następnie wziął udział w XVI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Jako solista wystąpił również w szczecińskiej filharmonii, m.in. podczas koncertu sylwestrowego oraz festiwalu pn. Wspólne Brzmienia, wykonując partie solowe Mszy Kreolskiej A. Ramireza.

Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jednocześnie w tym samym roku zadebiutował jako Ferrando w operze "Cosi fan tutte" Mozarta podczas Festiwalu Muzyki w Ticino (Szwajcaria) i został stypendystą Anneliese Rothenberger Foundation. Występuje również solowo biorąc udział w licznych koncertach, zarówno muzyki operowej jak i latynoskiej. W tym roku wystąpił w spektaklu pt. "Frida. Kolekcjonerka z Westendu" w Willi Lentza.
Filipe Cespedes Volver Al Amor
 

Zobacz także

2024-07-08, godz. 00:40 Dozwolone do lat 18. 1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Young Hearts Film Festiwal [POSŁUCHAJ] Dziś (7.07) w Ińsku ostatni dzień 1. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Young Hearts Film Festiwal. Dozwolone do lat 18". "Nasz festiwal, to przede wszystkim… » więcej 2024-07-08, godz. 01:01 10 lat Tworzę się [POSŁUCHAJ] Galeria Tworzę się ma 10 lat. Obecnie w Galerii można oglądać zaprojektowana przez najmłodszych wystawę MIASTO (dla) DZIECI. Ekspozycja jest jak duża… » więcej 2024-07-08, godz. 01:09 Opera nad morzem [ROZMOWA] Opera na Zamku zaprosiła wczoraj (6.07.) do amfiteatru w Świnoujściu na letni koncert muzyki klasycznej z najsłynniejszymi ariami operowymi i operetkowymi… » więcej 2024-07-08, godz. 00:52 Filmy o nieszablonowych artystach, najciekawszych trendach i wyjątkowych zjawiskach w szczecińskiej Trafo [ROZMOWA] Tego lata w sobotnie wieczory w Trafostacji Sztuki odbywać się będą prezentacje w ramach Festiwalu On Art. Przez najbliższe 2 miesiące jednocześnie w wielu… » więcej 2024-07-07, godz. 19:35 Akademia Sztuki w Szczecinie i Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V. obchodzą 10-lecie współpracy [ROZMOWA, ZDJĘ… Studenci i pedagodzy Akademii Sztuki w Szczecinie zagrali kilkadziesiąt koncertów w Niemczech. Przedstawili gale operowe, operetkowe i musicalowe, a także wielkie… » więcej 2024-06-30, godz. 20:00 20. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum non Profanum "Odą do radości" Ludwiga van Beethovena czyli hymnem Unii Europejskiej zjednoczone chóry polsko-niemieckie, orkiestra z Filharmonii we Lwowie i soliści zakończyli… » więcej 2024-06-30, godz. 20:00 Festiwal Audiomat - słuchowiska radiowe Słuchowiska na żywo, warsztaty głosowe i spotkania z aktorami to atrakcje Festiwalu Audiomat. Po raz kolejny Fundacja Teatr Wyobraźni zaprosiła do Grodna… » więcej 2024-06-30, godz. 20:04 Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego z Piosenkami Heleny Majdaniec To już XXII edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniosła na swych falach… » więcej 2024-06-30, godz. 18:35 Zabytkowe organy z Białogardu na Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów” [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Celem Stowarzyszenia Pierwszorzędnych Inicjatyw – pomysłodawcy i organizatora trzeciej odsłony Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”… » więcej 2024-06-23, godz. 23:31 Dorota Serwa rezygnuje ze stanowiska Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta [POSŁUCHAJ] Są tacy, których zaskoczyła swoją decyzją. Inni od początku twierdzili, że urząd to nie jest dobre miejsce dla mocnej i silnej osobowości - kreatywnej… » więcej
12345