Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Felipe 2
Felipe 2
Felipe Alonso Céspedes Sanchez aktor ostatnio Teatru Polskiego własnie wydał swoja autorska płytę. Nosi ona ma tytuł „Volver al amor” czyli "Powrócić do miłości". Zawiera dziesięć utworów, wiekszość utworów to kompozycje artysty.

Piosenki powstawały w Chile, Hiszpanii i Polsce. To refleksje na temat życia i miłości - podkresla artysta. Muzyka i interpretacja wokalna to mieszanka mojej kariery muzycznej, która obejmuje folklor chilijski i latynoski oraz muzykę klasyczną i popową – opowiada Felipe Alonso Céspedes Sanchez.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Ten sezon artystyczny jest dla niego ostatnim w teatrze. Czeka go bowiem kolejna przygoda zawodowa, choć nie zrywa całkowicie współpracy ze sceną Polskiego.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile (z dyplomem nauczyciela muzyki). Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego oraz w Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela. Uczelnie Felipe ukończył z najwyższymi notami, otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora.

Po przyjeździe do Europy brał udział - jako solista - w licznych koncertach organizowanych przez miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii i tamtejsze konserwatorium muzyczne. Współpracował też z miejscowym Chórem Orfeón Terra Nosa - jako pierwszy tenor. W 2013 roku artysta zajął pierwsze miejsce w Konkursie Śpiewu Operowego w Santiago de Compostela. Kilka miesięcy później roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie - jako solista chóru – tenor. W lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego, a następnie wziął udział w XVI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Jako solista wystąpił również w szczecińskiej filharmonii, m.in. podczas koncertu sylwestrowego oraz festiwalu pn. Wspólne Brzmienia, wykonując partie solowe Mszy Kreolskiej A. Ramireza.

Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jednocześnie w tym samym roku zadebiutował jako Ferrando w operze "Cosi fan tutte" Mozarta podczas Festiwalu Muzyki w Ticino (Szwajcaria) i został stypendystą Anneliese Rothenberger Foundation. Występuje również solowo biorąc udział w licznych koncertach, zarówno muzyki operowej jak i latynoskiej. W tym roku wystąpił w spektaklu pt. "Frida. Kolekcjonerka z Westendu" w Willi Lentza.
Filipe Cespedes Volver Al Amor
 

Zobacz także

2023-09-25, godz. 23:10 Młynarski plays Młynarski & Gaba Kulka w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce i w życiu. Taki też był sobotni i niedzielny koncert pt. „Młynarski plays Młynarski & Gaba… » więcej 2023-09-24, godz. 21:35 1000 żonkili dla Adiny Blady-Szwajger [ROZMOWA, GALERIA ZDJĘĆ] W czwartek (21 września) w Parku im. Adiny Blady-Szwajger na Gumieńcach młodzi szczecinianie sadzili cebulki żonkili. Dzieci i młodzież z 6 Gromady Zuchowej… » więcej 2023-09-24, godz. 23:31 Zakończył się 6. Festiwal Filmowy Senior Movie [POSŁUCHAJ] Już po raz 6. w Szczecinie odbył się Festiwal Filmowy Senior Movie. Adresowany jest do młodych twórców filmowych powyżej sześćdziesiątki oraz do twórców… » więcej 2023-09-24, godz. 23:51 Rusza Festiwal Mniejszości pod polską flagą [ROZMOWA] To ma być cudowne, kolorowe święto! Co ja mówię – to już jest, bo festiwal Mniejszości pod polską flagą właśnie dziś się rozpoczął. Szczecin -… » więcej 2023-09-25, godz. 22:57 Jak nastroić świat? | 6. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2023 [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Tworząc w 2018 roku MUSIC.DESIGN.FORM Festival, zamysłem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie było zapraszanie artystów, którzy zechcieliby… » więcej 2023-09-24, godz. 21:27 Książnica Stargardzka znów otwarta po remoncie [ROZMOWA] "Dom książki" – historyczny neon, z jednej z najstarszych stargardzkich księgarń, umieszczono w odnowionej Książnicy. Obiekt otwarto w piątek po kilkuletnim… » więcej 2023-09-17, godz. 23:00 Pracownia historyczna Jarosława Eysmonta Piastów 75 to znane miejsce dla wielu Szczecinian. Jedni przychodzą tam do Jarosława Eysmonta na lekcje rysunku, inni po sztukę, kolejni po poradę artystyczną… » więcej 2023-09-17, godz. 23:46 Premiera Środowiska Inicjatyw Artystycznych Hybadu w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie "Kobieta, która zajęła się ogniem" to muzyczny spektakl komediowy, stworzony na bazie prawdziwych kobiecych historii – kontynuacja mającej gorące grono… » więcej 2023-09-17, godz. 23:26 Startuje 6.Senior Movie Festiwal Filmowy Senior Movie to wyjątkowa formuła na mapie festiwali filmowych w Polsce i na świecie. Festiwal skierowany jest głównie do twórców filmowych… » więcej 2023-09-17, godz. 22:58 „Magia rzeczywistości”. Dni Witkacego w Domu Kultury „13 Muz” W ramach kolejnej edycji Dni Witkacego w Domu Kultury „13 Muz” w sobotę 16 września oraz w niedzielę 17 września odbyła się prapremiera polska sztuki… » więcej
12345