Pianistka i psycholożka. Wielokrotnie nagradzana na konkursach pianistycznych w Polsce i w Niemczech. Po studiach na Kierunku Psychologia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego rozpoczęła pracę jako wykładowca Wydziału Nauk o Zdrowiu w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym i w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. W tej chwili kontynuuje też studia u Artemidy Ikonomu-Cichockiej na Wydziale Edukacji Muzycznej w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Aleksandra Sławińska, bo o niej mowa, wychowywała się w stanie Nowy Jork. Już jako pięciolatka zdradzała zainteresowania malarstwem za sprawą swego kuzyna, wówczas dwudziestokilkuletniego Jacka Laroux, cenionego artysty malarza o polskich korzeniach, nadal mieszkającego w Nowym Jorku, którego twórczość opiera się na witrażach i tzw. potłuczonych szklanych obrazach. Jego prace wystawiane są w wielu znaczących amerykańskich galeriach.
Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku zainteresował się nietuzinkowymi obrazami Laroux korespondującymi z twórczością Fryderyka Chopina dzięki nowemu holistycznemu spojrzeniu na polskiego kompozytora, który niejako kreuje Sławińska. I tak, już 23 kwietnia w Konsulacie RP – w sercu Manhattanu, odbędzie się wyczekiwane wydarzenie pt. „Piękno Chopina” („The beauty of Chopin”), w którym młoda artystka posiadająca jak i Jack – polskie oraz amerykańskie obywatelstwo, wśród jego prac zagra Recital Chopinowski. Połączy go z wykładem z zakresu psychologii muzyki z elementami rytmiki.
Wstęp jest bezpłatny.