Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN
Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN
Robert Kubica został uhonorowany "Złotą kierownicą”, najstarszą nagrodą motoryzacyjną w Czechach. Polski kierowca otrzymał nagrodę dla "osobowości świata sportów motorowych”.
Głównym partnerem konkursu i współorganizatorem gali "Złotej Kierownicy” była Grupa Orlen. Organizatorzy plebiscytu podkreślali, że Robert Kubica tworzy historię polskiego motorsportu.

Robert Kubica powiedział, że nie uznaje nagrody za podsumowanie swojej kariery, bo w przyszłości jeszcze wiele może się wydarzyć.

- Nauczyłem się w motorsporcie, żeby nie wybiegać za daleko w przyszłość. Dziś moja rola w zespole Alfa Romeo Racing Orlen jest jasna i staram się wykonywać ją jak najlepiej potrafię. Oczywiście moje DNA i bycie kierowcą wyścigowym kłóci się tą pozycją. Chcę się ścigać, dlatego bardzo się starałem, żeby móc to robić w innych kategoriach - powiedział Kubica.

W ostatnich dniach ogłoszono, że w sezonie 2021 Robert Kubica będzie startował w wyścigach długodystansowych w barwach belgijskiego zespołu WRT w serii European Le Mans Series. Polski kierowca traktuje to jako nowe wyzwanie.

- Nie należy myśleć, że kategorie poza Formułą 1 są łatwiejsze. To inne typy wyścigów, szczególnie wyścigi długodystansowe, w których mam małe doświadczenie. To spore wyzwanie, sporo nauki i sporo nowych rzeczy - podkreślił polski kierowca.

Robert Kubica nadal będzie też pełnił rolę kierowcy testowego zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1.

- Są elementy, nad którymi zespół mocno pracował i mamy nadzieję, że się poprawiliśmy. Ale trzeba też pamiętać, że nasza strata do innych zespołów była spora i nie będzie łatwo osiągnąć coś więcej. Mam jednak nadzieję, że częściej będziemy bliżej punktowanych miejsc, a nawet w pierwszej dziesiątce, co jest realistycznym celem - powiedział Robert Kubica.

Tegoroczny sezon Formuły jeden rozpocznie się w ostatni weekend marca wyścigiem o Grand Prix Bahrajnu.

Podczas gali "Złotej Kierownicy” oprócz Roberta Kubicy nagrodzono najlepszych czeskich kierowców ostatniego sezonu, którzy zwyciężyli w internetowym głosowaniu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty