Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Świata WUKF 2019 - Bratysława (Słowacja). źródło: Bushikan Szczecin
Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Świata WUKF 2019 - Bratysława (Słowacja). źródło: Bushikan Szczecin
Szczecin stracił prawo organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata w karate WUKF.
W ubiegłym roku nasze miasto także miało być gospodarzem Mistrzostw Świata, ale najpierw imprezę przeniesiono z powodu pandemii koronawirusa z lipca na wrzesień. Następnie, z powodu ograniczeń - ze względów epidemicznych w podróżowaniu - Światowa Unia Federacji Karate postanowiła odwołać Mistrzostwa Świata i w naszym mieście zamiast światowego czempionatu odbyły się zawody Pucharu Świata w karate WUKF.

Jak mówi prezes i trener klubu Bushikan Szczecin, Paweł Bombolewski tym razem powodem rezygnacji jest brak odpowiedniej hali do przeprowadzenia takiej imprezy.

- No niestety nie uda się, ponieważ Netto Arena jest dopiero odblokowywana. My praktycznie cały ten rok, kiedy była zajęta nie mogliśmy być pewni tego, że przestanie być szpitalem tymczasowym, a zacznie normalnie służyć mieszkańcom. Z tego powodu musieliśmy światową Unię Federacji Karate powiadomić o tym, że rezygnujemy - tłumaczy Bombolewski.

Szczecin - w roli gospodarza tegorocznych Mistrzostw Świata w karate WUKF - zastąpi Kluż-Napoka w Rumunii. Przyszłoroczny Mundial karateków WUKF odbędzie się natomiast w Brazylii.

Szczecin był już organizatorem Mistrzostw Świata w karate WUKF w 2014 roku.
- Z tego powodu musieliśmy światową Unię Federacji Karate powiadomić o tym, że rezygnujemy - tłumaczy Bombolewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty